Для Вас, батьки

Під час канікул є нещасні випадки під час відпочинку біля води

Правила поведінки на воді

1. Купатися необхідно лише у дозволених місцях.

2.  Не вміючи плавати, не заходьте у воду вище пояса.

3.  Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.

4.  Перед входом у воду розігрійтесь вправами на суші.

5.  Дітям можна купатися в сонячну погоду при температурі повітря +20-+25С, а води – +18-+19С.

6.  Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не переконались, що вода в цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів. Адже можна вдаритися об дно, зламати шийні хребці, знепритомніти, і навіть загинути.

7.  Ніколи не штовхайте будь-кого у воду, особливо несподівано, тому що це може викликати у чутливої до холодної води людини шок.

8.  Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.

9.  Не переоцінюйте своїх сил. не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка.

10.  Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів.

11.  Ніколи не плавайте, коли нездужаєте.

12.  Якщо, перебуваючи у воді, ви відчуваєте озноб, вийдіть на сушу, обітріться, розігрійте себе вправами.

13.  Під час купання пильнуйте, по можливості, за тим, що роблять ваші товариші. В разі необхідності надайте їм посильну допомогу.

14.  Ніколи не “розігруйте” товаришів, вдаючи, ніби ви захлинулись і тонете.

15.  Ніколи не купайтесь наодинці. На березі хтось повинен стежити за вами.

16.  Не можна купатися в річках із сильною течією, коловоротами, біля мостів.

17.  Запам’ятайте: пияцтво – головна причина смертності на воді.