Розробки уроків

Розробка уроку “Репродуктивне здоров”я молоді”

Тема: Репродуктивне здоров’я молоді.

Мета: Навчити учнів цінувати своє здоров’я, родинні стосунки. Ознайомити як впливають психоактивні речовини на здоров’я та чому ВІЛ/СНІД руйнує здоров’я людей та молодої сім’ї.

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Що таке здоров’я?

Як бути здоровою людиною?

Вч. У п’ятому класі розпочали вивчати основи здоров’я. На перших уроках ми говорили про здоров’я. Пригадуєте ромашку, яка стала помічником нам у вивченні наших розділ. (вч. Відкриває ромашку). Повторюють складові здоров’я.

Фізичне здоров’я – людина це живий організм, він росте, розвивається, у неї змінюється маса тіла, зріст, розвиток, розмір усіх органів, людина рухається, працює.

Соціальне здоров’я – усе своє життя в оточенні інших людей, певних соціальних груп. Саме так дитина пізнає світ, поводиться так як хоче щоб поводилися із нею.

Психічна складова – надзвичайно важлива, вона визначає розвиток людини як особистості, забезпечує її пристосування соціальному середовищі та душевному благополуччю.

Духовна складова – без неї людина прожити не може, це розумна думка, весела вдача, доброта, мудре слово, щире серце.

Інтелектуальна складова – розвиток інтелекту дає можливість жити людині у цьому суспільстві.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Оголошення плану уроку.

1. Чинники міцної родини.
  2. Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоровя
  3. ВІЛ СНІД та здоровя
  4. Пояснення уроку.

Вч. Наш урок можна розпочати із будь-яких слів, які знаходяться у нас на уроці.

Здоров’я – це рівень резервних можливостей людини. Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши-плачемо.

Вч. Хтось народжений бути митцем, хтось-фінансовим генієм, а хтось-майбутнім олімпійцем. Та більшість людей можуть почуватися щасливими, лише виконавши особливе призначення – продовження роду.

Родина є однією з найважливіших життєвих цінностей. Від родини насамперед залежать здоров’я і розвиток дітей. У ній задовольняються їхні базові потреби – соціальні, фізіологічні й духовні.

Фізіологічні потреби.

Мати й батько прагнуть створити затишний дім, дбають, щоб члени сім’ї були нагодовані й одягнені.

Дім – це особливе місце, де людина почувається в безпеці.

Соціальні потреби.

У родинні панує любов, повага, вірність. Тут дитина вчиться спілкуватися, розв’язувати конфлікти і будувати свої стосунки з батьками, братами і сестрами, численними родичами.

Духовні потреби.

Дитина вперше  знайомиться з прекрасним, тут їй співають першу колискову, читають першу книжку.

Робота з учнями ( учні створюють герб своєї родини).

Вч.  Важливим чинником міцної родини є сім’я.

Робота в зошиті.

Репродуктивне здоров’я – це здатність чоловіка або жінки протягом плідного віку народжувати здорових дітей.

Вч. Репродуктивне здоров’я залежить від якості доступних у державі медичних послуг, профілактичної освіти, пропаганди здорового способу життя у засобах масової інформації.

Вч. Тютюн, алкоголь і наркотики негативно впливають на всі складові репродуктивного здоров’я чоловіків і жінок: їхню здатність  до зачаття; перебіг вагітності і пологів; життєздатність дитини, її фізичне здоров’я, успіхи у навчанні, характер.

Вживання психоактивних речовин спричиняє затримку фізичного, психологічного розвитку плоду. Психоактивні речовини негативно впливають на перебіг вагітності й пологів.

Вч. Від тоді як було відкрито ВІЛ, минуло майже 30 років. За цей час епідемія ВІЛ/СНІД охопило планету. За оцінками експертів в Україні інфіковано 1, 63% дорослого населення. Це означає, що епідемія набирає загрозливих масштабів.

Робота в групах. Учні поділяються на три групи ( виконують роботу у формі презентацій).

Група – Чинники міцної родини.

Група – Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоров’я.

Група – Убережи себе від ВІЛ\СНІД

Учні захищають свої презентації.

1. V. Закріплення знань.

Учні показують свої презентації зроблені під час уроку і таким чином закріплюють вивчений матеріал.

1. Домашнє завдання.

Урок 6.

Вчитель основ здоров”я – Масна М.А.