Без категоріїВиховна робота

Захід до 160 річчя з дня народження С.М. Виноградського

Наша Городоцька земля багата славетними іменами,  талановитими людьми, яких ми городотчани маємо пам’ятати.

Так, на день міста Городка, 18 вересня, учні 9 –Б класу нашої гімназії вшановували 160 річчя з дня народження геніального мікробіолога Сергія Миколайовича Виноградського. Подія відбулася в центральному сквері ім. С. М. Виноградського.

IMG 20160918 161157 169x300 - Захід до 160 річчя з дня народження С.М. Виноградського

Своєю діяльністю він прославив на весь світ не тільки Городок, а й Україну.

Сергій Виноградський –це один із фундаторів сучасної мікробіологічної науки, його ім’я поправу стоїть поряд з такими діячами, як Пастер та Мєчніков (після еміграції Сергій Миколайович був одним із керівників Інституту Пастера в Парижі). Виноградський став фундатором такого напрямку мікробіології, як мікробіологія ґрунтів, на якій базується вся сучасна аграрна наука. Саме він відкрив азотфіксуючі бактерії, про які всі знають зі шкільного курсу ботаніки.

У 1905 році отримав в спадок місто Городок та став «останім поміщиком» але яким?  Окрім Петербургу часто їздив до нашого міста, припав серцем та дуже любив жити тут.

Проживаючи у Городку, Сергій Миколайович, проявив себе талановитим сільським господарем. Завдяки йому спадковий маєток перетворюється в сучасне на той час сільськогосподарське підприємство, в якому були побудовані зразкова молочна ферма, кінний завод по розведенню племінних коней, на полях запроваджено польові сівозміни, реставровано старі млини і побудовано нові – всього 9, придбано нову сільськогосподарську техніку. Модернізований цукровий завод виробляв найбільше цукру, в порівнянні з аналогічними підприємствами тодішнього Поділля.

IMG 20160918 160207 169x300 - Захід до 160 річчя з дня народження С.М. Виноградського

Сергій Миколайович був надзвичайно спостережливим і талановитим експериментатором, глибоким аналітиком і самокритичним ученим. Ці якості допомогли йому розкрити багато таємниць мікросвіту.

Городотчани пам’ятають про цього геніального вченого, що зробив великий переворот у розвитку мікробіології та був меценатом рідного краю.

У 2013 в пам’ять про цю людину центральний сквер міста названо іменем Сергія Миколайовича Виноградського, також тут йому встановлено погруддя, на відкритті якого зібралася  світова спільнота науковців .

Ми, молодь маємо пам’ятати про славетних городотччан та прагнути, також в майбутньому, стати такими як вони.

Класний керівник – Ющишина Н.В.