Наша гордість

Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Війна. Просто слово. П’ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, любов та ненависть, страх…. У цей складний для України час, учителі Городоцького ліцею№1 крім головного свого обов’язку – навчання учнів, стали справжніми волонтерами, виготовляючи м’ясні тушонки та консерви з 26 лютого, тобто з перших днів повномасштабної війни. Кабінети біології та хімії перетворилися на волонтерські цехи, у яких робили тушонки з свинини, м’ясні паштети та різні консерви з м’яса з додаванням рису, гречки, перловки, квасолі та овочів. За час війни вчителі-волонтери разом небайдужими жителями Городка, району, переселенцями  виготовили понад 16 тисяч банок готової продукції, яку відправили жителям та військовим в усі куточки України. Особливо у ті міста, де точилися запеклі бої: Чернігова, Миколаєва, Одеси, Києва, Житомира, Попасної, Сєвєродонецька.

zobrazhennya viber 2022 09 20 16 03 20 631 1400x1050 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Згодом розпочали засолювати сало, адже знали, що для українця сало – сила та справжній смаколик. Спочатку передавали засолене сало загорнуте в пергаменті, потім в пластмасових лотках. Наповнювали ним скляні банки та консервували за спеціальним рецептом. На даний час виготовили та відправили 427 літрів засоленого або маринованого сала.

zobrazhennya viber 2022 09 20 16 03 22 861 788x1400 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Впроваджувати волонтерську діяльність нам допомагали чимала кількість волонтерів-активістів, яким не байдужа  доля нашої України.  Серед них Гуменний Володимир Мілентійович, який  постачав жерстяні банки та зварив на своєму підприємстві 2538 банок консервів. Виготовлені тушонки варили і продовжуємо варити усім миром. Людей, які варили консерви важко перелічити Ми навіть не знаємо усіх їхніх прізвищ, вони просто нам допомагалиі допомагають. Допомагали усі: батьки наших учнів, спонсори, жителі нашого міста, сіл Мудриголови, Чорниводи  Для виготовлення консервів  вони приносили кури, кролі, качки, індики, свині, крупи, олію, моркву, цибулю.  І все готувалося за домашніми рецептами, у приміщеннях навчальних класів ліцею І з поміж секретних інгредієнтів –три головні: віра в перемогу, надія на збройні сили і велика любов до України. Наша продукція поїхала на різні ділянки фронту. Дізнавшись від волонтерів про потреби захисників, ми купували для них засоби особистої гігієни, шкарпетки, різний інвентар для копання окопів: лопати, сокири. Нам щоразу привозили та привозять подяку від бійців волонтери.

zobrazhennya viber 2022 09 20 16 03 25 448 1400x1400 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану
zobrazhennya viber 2022 09 23 12 33 05 606 1400x1050 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Наша діяльність не можлива була б без вагомої підтримки та допомоги наших закордонних друзів–волонтерів з Корпусу Миру: Кріс та Шарли, Джуліуса та Ніки, Пола, Меган. Саме ці люди у буквальному значені слова, протягнули нам свою руку допомоги,  з перших кроків нашої волонтерської діяльності. Вони допомагали і допомагають нам сьогодні.

zobrazhennya viber 2022 09 20 16 03 36 793 1108x1400 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану
zobrazhennya viber 2022 09 23 12 33 05 937 1400x1050 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Минав час і ми вирішили подбати про здорове харчування наших захисників, тому стали фасувати сухі сніданки для військових з вівсяних пластівців, сухофруктів, сухого молока, родзинок, горіхів. Деякі інгредієнти купували за власні кошти, а деякі нам давали місцеві підприємці. Першу партію зробили наприкінці червня. На даний час вже приготували  понад три тисячі сухих сніданків.

zobrazhennya viber 2022 09 23 12 33 07 810 1400x1052 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Останнім часом ми почали виготовляти та передавали солдатам запашний чай з лікарських рослин та хлібні сухарики.

Наші учні та їх батьки – це особлива ланка підтримки та допомоги. Вони наша надія і опора, їх самовіддача вражає. Спочатку вони допомагали у всьому щодо  консервної продукції, потім з допомогою батьків ми пошили для військових  286 балаклав та вирізали 198 устілок.

zobrazhennya viber 2022 09 23 12 33 08 024 - Волонтерська діяльність Городоцького ліцею №1 в умовах воєнного стану

Наші учні теж не стояли осторонь З власної ініціативи малювали малюнки, виготовляли обереги та вітальні листівки, писали листи для підтримки бойового духу захисників. До Великодніх свят виготовили понад 300 вітальних листівок. 350 оберегів для захисників А згодом розпочали збирати кошти на потреби ЗСУ продаючи власну випічку, саморобні сувеніри, прикраси, які вони виготовляли разом із своїми батьками. Створювали дитячі блокпости,  а отримані кошти передавали на допомогу ЗСУ.

Ми, наші учні та батьки, віримо у перемогу! Будемо і надалі продовжувати займатися волонтерською діяльністю, бо розуміємо, що разом ми-сила ! Україна переможе! Україна  понад усе !

Заступниця директорки з ВР Неля Сіра