День української культури, писемності та мови
День української культури, писемності та мови
Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік,
Буду, мамо, горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.
(В. Симоненко)
Наша Батьківщина – Україна. Це країна, яка дала нам життя, тут ми народилися, сказали перше слово, зробили свій перший крок на зустріч майбутньому, це місце в якому ми виросли, усі наші злети та падіння, перемоги та невдачі пов’язані саме з нашою рідною Україною.
І з метою нагадати кожному з нас: хто ми? Чиїх батьків діти? Яке в нас коріння? Чи є ми справжніми патріотами рідної землі? Чи достойні називатися справжнім українцем чи українкою?, а також чи пам’ятаємо, що не можна забувати своєї Батьківщини і відрікатися від неї або ігнорувати те, що ми живемо в Україні, бо вона дала нам найдорожче — життя, і саме тому учнівським самоврядуванням 9 листопада було організовано День української культури, писемності та мови або ж, як називали його наші гімназисти- День України.
У цей день ми могли згадати минуле нашої України, її тернистий шлях становлення на ноги, полинути у народний фольклор, зануритися у культуру, звичаї та традиції рідного народу. Цього дня при вході у школу нас щирими українськими вітаннями запрошували стати учасниками цього святкового дійства. Що перерви лунали українські народні пісні, а наші гімназисти прийшли в цей день в українських вишиванках або з елементами українського одягу. Протягом перерв проводилися різноманітні ігри та забиви, в яких наші учні брали активну участь. На великій перерві відбулося частування “У тітки Одарки та дядька Панаса”, на якому всіх учасників свята пригощали пампушками та чорним хлібом з салом, пропонували узвар.
А також в цей день було проведено багато конкурсів та розваг: конкурс на кращого читця віршів про Україну, який мав назву: “Любіть Україну, як сонце любіть…”, конкурс малюнків: “Україна-Батьківщина моя”, конкурс стінгазет на тему: “Традиції, звичаї та легенди рідного краю”, конкурс на кращого знавця загадок та приказок, конкурс “Коса-дівоча краса”, конкурс на краще виконання українських народних пісень, конкурс “Українські народні страви”. У цей день відбувалися виставки рукоділь.
Обов’язковим у цей день було: розмовляти рідною мовою,не використовуючи суржик, брати активну участь у всіх заходах та конкурсах. Цей день був надзвичайно важливий, адже кожен з нас міг по-справжньому відчути себе українцем, патріотом своєї батьківщини.