Екологічний проект “Операція “Пластик” або друге життя відходів”
Проблема відходів стає все більш актуальною в наше ХХІ століття, вік сучасної цивілізації, розвитку науки і техніки. Вона є глобальною і приймає все більш широке поширення.
Відходи – це найголовніша проблема сучасності. Чим інтенсивніше ми розвиваємось, тим більше “сміття” залишає людство на “узбіччях” світу. Утворення відходів супроводжує людство протягом усієї його історії, і, що вище рівень розвитку, то більше слідів її діяльності у вигляді відходів залишається на Землі. І якщо сьогодні без відходів людське життя на жаль уявити ще не можна, то треба принаймні зменшити їх кількість, знизити ту шкоду, яку вони чинять усьому живому.
Життя без відходів – це цивілізоване співіснування сучасних технологій та природного середовища, найвищий ступінь комфорту, до якого прагне кожна цивілізована людина.
Нашою метою є життя без сміття та відходів, які здатні знищити не тільки красу та комфорт нашого існування, але й суттєво погіршити екологічний стан навколишнього середовища. Адже кожен житель нашого міста повинен бути екологічно «підкованим» та знати, як правильно розділити відходи, куди їх здавати,чому не можна їх просто викидати. Щоб усі жителі бережно ставились до навколишнього середовища і стали розумними господарями у своєму місті, на своїй землі, щоб екологічне забруднення, як ланцюгова реакція, не призвело до екологічної катастрофи.
Все це спонукало нас розробити проект «Операція «Пластик» або друге життя відходам».
В акції «Зроби чистішою свою оселю, вулицю, місто» було зібрано 2500 пляшок. Також була представлена виставка малюнків на тему «Чисте місто» та виставка робіт з пластику «Корисний пластик», викладки екологічної літератури, екологічні семінари, виховні заходи, група небайдужих до екологічних проблем в соціальній мережі «Вконтакті» та багато інших корисних справ.
Проект є постійно діючим, що дає змогу закріпити та корегувати отримані результати; досвід такої діяльності може бути використаний у будь-якому місті України; не потребує значних матеріальних витрат, ґрунтується на ентузіазмі та безпосередніх учасників; є однією із складових формування позитивно зорієнтованого типу людини-європейця.