Тиждень української культури у гімназії

За  ініціативи  президента та членів гімназійного парламенту у гімназії відбувся тиждень української  культуриякий проходив з 22 по 26 січня. У цей тиждень  було проведено низку заходів.

Розпочався тиждень «Днем  вишиванки» – 22 січня, який проводило міністерство юстиції,також в цей день було проведено святкову лінійку до Дня  Соборності України,

танцювальний  флешмоб «Єднаймося»,

творчий флешмоб , в якому діти писали вірш про Соборну Україну,

а також був проведений конкурс  авторських віршів  про Україну,у якому дуже важко було визначити переможця,адже усі  вірші були цікаві  та неповторні. У цьому конкурсі приймали участь : Татарчук Ірина -5(9)-А клас  вірш «День Соборності України», Гойда Дарія – 1 (5) – Б, вірш « До Соборності України», Гриньов Олександр -1 (5) – Б ,вірш «Зимове свято»,  Легкий Артем- 1(5)- А клас, «Вірш про Україну».

У вівторок, 23 січня ,  «День сильних та розумних», яке проводило міністерство освіти. За ініціативи міністра освіти Гриб Анастасії , учениці 5 (9)-Б класу у районній  бібліотеці  було проведено цікавий « Український квест» для учнів  5-6 класів ,у якому перемогу одержали учні  2(6)- А класу.

Також  міністерство організувало та провело цікаву та пізнавальну вікторину між 5-ми класами «Що ти знаєш про Україну?» ,у якій перемогли учні 1(5)-А класу.

В цей день у гімназії  проходили спортивні змагання «Богатир гімназії», які зібрали чимало глядачів та вболівальників.
Підсумки цього конкурсу такі :
номінація «Армреслінг»

І місце – Янчишин Костянтин 2(6)-А клас

ІІ- місце – Майко Назар 1(5)-Б клас

номінація «Гирьовий спорт»
І місце – Корчак Олександр 7(11)-А клас

ІІ місце – Леньга Ростислав 6(10)-Б клас

ІІІ місце –Петльовий Ярослав  6(10)-Б клас.

У середу, 24 січня міністерством  культури ,відпочинку та спорту  було організовано «День української  культури»
У цей день працювала майстерня боді-арту, діти із задоволенням та цікавими задумами  прикрашали  обличчя  своїх друзів.

Щоб привернути увагу до значущості української мови у бібліотеці було організовано тематичну  виставку  бібліотекарем – Лісневською А.В. на тему «О ,мово моя,душа голосна України».

І чудовим завершенням дня став конкурс «Української пісні»,у якому прийняли участь усі бажаючі учні гімназії. Підсумки конкурсу такі:
Приз «Глядацьких симпатій»   – тріо 1(5)-Б класу

Номінація «Краще виконання сучасної української пісні»
І місце – Ольга Горват  4(8)-Б клас

ІІ місце – дует  3(7)- В  класу

Номінація « Пісня – душа народу»
І місце – Маланюк Христина 1(5)- А клас

ІІ місце – Петрова Каріна 1(5)- Б клас

Номінація « Акапельне виконання пісні»

І місце – Якимець  Анастасія 2(6)- Б

Номінація  «Золоті голоси гімназії»

І місце – тріо «Водограй» – 5(9)- А клас

У четвер 25 січня, міністерством екології  було організовано і проведено «День української кухні» .
Цього дня гімназія чекала, мабуть цілий тиждень, адже окрасою цього дня став ярмарок-розпродаж страв української кухні. Пампушки, пиріжки, рогалики, півники на паличці, сирник та ще багато всілякої смакоти наготували наші гімназисти, щоб узяти участь у святковій ярмарці.

Але неабияк діти підготувалися до «Конкурсу українських страв», де презентували найкращі свої  смаколики та ділилися рецептами приготування. Підсумки  цього «смачного»  конкурсу –  наступні:

Номінація «Традиційний український смаколик» – Банас Оксана 2(6)- Б клас,
Номінація «Українська традиційна страва» – Войтко Каріна -2(6)- А клас,

Номінація «Збереження давніх рецептів» – Ферманюк Олександр -5(9)-А клас,

Номінація «Збереження рецептів козацьких страв» – Войткова Алла 3(7)-А клас,
Номінація «Різноманітність страв» – Довга Анастасія 5(9) А клас,

Номінація «Найкращий український смаколик» (страва « Коржі з маком» – Татарчук Ірина 5(9) А клас,

Номінація «Найбільша кількість страв »- Татарчук Ірина  5(9)А клас.

26 січня став заключним у тижні української культури,проводили  його члени міністерства внутрішніх справ і це був «День у жовто –блакитному одязі».
В цей день  у гімназії  проходила акція «Символ», в якій  перемогли учні 3(7)-В класу ,майже у всіх дівчаток  класу були жовто-блакитні стрічки у косичках,а хлопці відрізнялися  жовто-блакитними  метеликами.

За ініціативи президента гімназійного парламенту – Бас Ренати, відбувся танцювальний флешмоб «Єдина Україна» на 2 поверсі гімназії,у якому прийняли участь учні 5-7 класів.

Сподобався учням творчий  конкурс відеороликів « Я люблю Україну», де учні відзняли , змонтували і презентували свої роботи. Найактивніші учасники, колективи  та класи будуть нагороджені грамотами. Сподіваємось,що цей цікавий та насичений заходами та акціями тиждень  запам’ятається гімназистам надовго.

Культура – це невід’ємна частина людського життя.

А  українська культура – це невід’ємна частинка душі і серця кожного українця.