5 способів підвищити інтелект

Мозок вимагає вправ в тій же мірі, що і м’язи. Якщо ви використовуєте мозок часто і правильно, ви станете мислити продуктивніше і зможете простіше концентруватися. А якщо ви не використовуєте мозок, то скоро здібності вчитися і думати почнуть слабшати.

Ось 5 простих способів, які допоможуть вичавити максимум продуктивності зі старої доброї сірої речовини:

1. Зведіть до мінімуму час на перегляд телевізора

Це важко. Люди люблять животіти перед телевізором. Здавалося б, що в цьому такого? Проблема в тому, що коли ми дивимося телевізор, ми не використовуємо ресурси мозку і не даємо йому відпочити. Це як ніби енергія м’язів витрачається, а користі для здоров’я немає.  Ви себе не відчуваєте спустошеним після двогодинного перегляду телевізора? Очі втомилися від фокусування на екрані настільки, що вже немає сил навіть читати.

Якщо вам хочеться відпочити, краще почитайте книгу. Якщо втомилися – послухайте музику. Коли проводите час з друзями – відключіть ТБ і поговоріть. Всі ці дії набагато більше задіюють розумову діяльність і дозволяють вам розслабитися.

2. Займіться фізичними вправами

Здається, що людина може дізнатися значно більше, якщо буде читати книги, а не займатися фізкультурою. Насправді, після фізичного навантаження продуктивність роботи мозку значно збільшується. Голова стає ясною, виникає хвиля енергії. Ви відчуваєте наснагу, вам простіше сконцентруватися.

3. Читайте стимулюючі книги

Багато людей люблять читати популярні романи, і, на жаль, такі книги абсолютно не стимулюють. Якщо ви хочете поліпшити здатність мислити або писати, потрібно читати книги, які змушують зосередитися. Читання класичної літератури може змінити ваш погляд на світ, ви навчитеся викладати свої думки красивою літературною мовою. Не дивуйтеся, якщо вам доведеться підглянути у словнику слово, не бійтеся великих параграфів. Якщо потрібно, перечитайте абзац, і незабаром ви освоїте стиль автора.

Почитавши розумні книги, ви виявите, що вам вже не цікаво читати популярну літературу. Дізнаватися щось нове набагато цікавіше, ніж тупо перегортати сторінки.

4. Хто рано лягає і рано встає, здоров’я, багатство і розум наживе

Ніщо не може так погано позначитися на мисленні, ніж недолік сну. Щоб не відчувати втоми, потрібно лягати спати раніше і не менше 8 годин. Якщо ви пізно встанете і потім засидиться допізна, то ви будете розсіяним увесь день, не зможете сконцентруватися. Більшість людей працюють дуже продуктивно у ранкові години. Чим раніше ви прокинетеся, тим більше продуктивних годин буде у вас в запасі.

Якщо у вас є можливість, поспіть 10-20 хвилин, коли раптом відчуєте втому. Поспіть довше – будете млявими, а короткий сон освіжить вас.

5. Виберіть час, щоб подумати

Часто наше життя стає настільки метушливим, що у нас не залишається часу навіть на те, щоб це усвідомити. Стає важко на чомусь сконцентруватися, тому що в голову постійно лізуть думки. Щоб не допустити цього, намагайтесь відводити час на те, щоб посидіти одному і подумати, організувати думки і виділити пріоритети. Ви зможете зрозуміти, що для вас справді важливо, а що ні. Неважлива інформація більше не буде вас турбувати.

Ні, не потрібно сидіти на підлозі зі схрещеними ногами і співати священний «оммм». Можна займатися чим завгодно, лише б ви залишилися на самоті на деякий час. Можна просто ненадовго прогулятися. Поекспериментуйте, і ви зрозумієте самі, що для вас краще.

Жоден з цих способів не є революційним, але, як відомо, самі прості речі працюють краще за все. Найскладніше, почати користуватися ними. Дотримуйтесь цих порад, і ви самі відчуєте, як ваш інтелект підвищується.