Сторінка психолога

Допоможе перевтілення

Отже, кожний з вас сконструював образ свого ідеалу — наді­лив його достоїнствами, які хотів би мати, і позбавив своїх недоліків. Але тепер постає питання: «Як стати схожим на свій ідеал?» У цьому вам допоможе перевтілення!

Що для цього потрібно робити?

1. Зосереджуйтеся на новому «я-образі», наділеному рисами вашого ідеалу. Познайомтеся з ним так, як познайомились би з товаришем. Вивчайте його, випробовуйте… Уявіть, як він поводить себе за різних обставин: у школі, вдома, на вулиці, якщо станеться бійка, на спортивних змаганнях, у театрі, у спорі, на іменинах, на екскурсії. І так щодня протягом15 — 20 хвилин!

2. Уявляйте, що ви — це ваш ідеал! Поводьте себе так, як поводив би себе він!

Незабаром за абсолютно конкретними ознаками, іноді навіть непередбаченими вами, ви почнете помічати, що почали перевтілюватися у свій ідеал. Проте не сподівайтеся, що таким чином ви досягнете досконалості! Ваш ідеал, у який ви перевтілились, — теж людина, і він може виявити в собі недоліки, частину яких успадкував від вашого попереднього «я», а частину — набув самостійно. Він теж буде незадоволений собою, і це цілком природно. Ваш ідеал має абсолютно ті ж самі права і ті ж самі обов’язки, що і ваше попереднє «я»; усвідомивши свої недосконалості, він, як і ви, зможе скористатися перевтіленням. Так само, як ви, він зможе сконструювати новий «я-образ» і, звичайно, охоче скористається при цьому нагромадженим досвідом… Щасливої дороги на шляху самовдосконалення!

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button