Сторінка психолога

Мистецтво бути собою

Прагнення до самовдосконалення існує стільки ж, скільки існує людство. Всі люди дуже різні. І у кожного є свої спонукання (мотиви) змінювати себе. Почати цю роботу ніколи не пізно.

Перша умова будь-якого самовдосконалення — прийняти себе таким, яким є насправді, полюбити себе з усіма своїми достоїнствами і недоліками, врешті-решт, бути самим собою. Лише за такого ставлення до себе має сенс ця робота — інакше для чого вдосконалювати те, що не любиш? Любити себе означає: бути вимогливим до себе.

Роботу з самовдосконалення слід починати з аналізу свого власного «я», що ми і намагалися робити під час кожної нашої зустрічі. Сподіваємось, що ви вже добре знаєте, чого ви хочете позбавитися і чого набути.

Для цього слід чітко поставити собі внутрішнє завдання. Наприклад.

«Мої внутрішні вороги» — це:

1. Млявість, лінь, інерція, важке включення в роботу і переключення з одного виду діяльності на інший; пошуки приводу для того, щоб відкласти справу.

2. Невпевненість у спілкуванні, побоювання можливих глузувань, засуджень, а звідси — недостатня рішучість, надмірна різкість.

3. Постійне внутрішнє переживання за все погане, тривожність.

Це, хоча і не охоплює всього, але, мабуть, є найголовнішим у цей момент.

«Я — проспект» — це:

1. Бадьорість, легкість, чіткість у роботі, швидке переключення з однієї справи на іншу.

2. Невимушеність, впевненість, доброзичливість у спілкуванні.

3. Наодинці з собою: оптимізм, зібраність.

Чітке визначення своїх «внут­рішніх ворогів» і складання «я — проспекту» — вже велике досягнення. У тих, хто не хоче жити звичайним тваринно-рослинним життям, ця операція має час від часу повторюватися.

Отже, завдання зрозуміле — позбутися «внутрішніх ворогів» і втілити «я — проспект», тепер треба визначити методи виконання цих завдань…

Ми з вами говорили про виховання характеру, загартування волі, про розвиток пам’яті і навіть про перевтілення! Це має вам допомогти! А ще допоможуть книги, які ми вам пропонуємо.

Успіхів вам на важкому шляху самопізнання й самовдосконалення!

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button