Рекомендації з підтримки дітей з особливими освітніми потребами

Не всі діти з ООП здатні заявити про свої інтереси і тим паче відстояти їх, тому дуже важливо, щоб і батьки, і спеціалісти поважали їх права.Намагайтесь не обговорювати дитину з іншими в її присутності, поважайте її особисті кордони. Навіть, якщо така дитина не розмовляє або погано розуміє звернену мову, вона, цілком можливо, повністю або частково розуміє, про кого і з яким емоційним посилом йде мова.Дозвольте дитині з гідністю йти на обґрунтований ризик. Дуже бажано, щоб дитина мала можливість самостійно здійснювати різноманітні дії (особливо із самообслуговування), навіть якщо це створює певні незручності для навколишніх.Допомагайте дитині обирати заняття, які відповідають її біологічному віку у тих сферах, де це можливо. Наприклад, якщо Ваш підліток з ООП хоче одягатися так, як його однолітки або слухати підліткову музику, то підтримайте його.