Що робити коли… життя здається похмурим

Іноді, наступає такий час коли життя бачиш тільки в темному кольорі, нічого не радує, погано в школі, втратив друга, розчарувався в коханій людині…

В таких ситуаціях ти дивишся в майбутнє, яке здається більше схожим на мінне поле і почуваєшся безпорадним перед проблемами, даєшся диву – невже з цим усім я можу впоратися?

Якщо ти не хочеш чекати завтрашнього дня, як чергової серії неприємностей і «обломів», спробуй зробити кілька кроків.

1-й крок. Не має сенсу турбуватися сьогодні проблемами завтрашнього дня. Краще подбай про себе і турботи сьогоднішнього дня, про те, що зараз.

2-й крок. Чи не занадто ти перебільшуєш значення неприємної події чи подій? Чи не найтемнішу фарбу ти обрав? Уяви, що найгіршого може статися? Адже насправді це не кінець світу.

3-й крок. Може ти занадто серйозно і вимогливо ставишся до себе? Напевне, насправді, ти намагаєшся будувати своє життя найкращим чином, який ти поки що знаєш. Може, пошукати іншого шляху? Можливо, більш поблажливо поставитися до себе? Більше себе любити і довіряти собі?

4-й крок. Який урок ти винесеш з цієї ситуації? Розглянь ситуацію, яка тебе «дістає», саме як урок, як випробування, що ти можеш гідно пройти. Труднощів і поразок уникнути в житті неможливо. Вони потрібні людині, щоб досягнути повної зрілості, сили, та реалізувати себе; вони загартовують, роблять людину досвідченою, вправною, стійкою та мужньою.

5-й крок. В такій ситуації, коли все, здається, не є добрим, можна спробувати зайняти себе простою, але необхідною справою – прибрати, розкласти касети чи СД, випрати, заварити чай, скласти речі і т.д. Так пройде 5-10-30 хв. Ти бачиш, що світ не зруйнувався. Ти в змозі щось робити, подумай – що можна зробити ще. Яка музика може нагадати про хороші хвилини твого життя, які запахи, картинки? Згадай все це зараз.

6-й крок. Найкращим шляхом покращити собі самому настрій – завжди залишається можливість зробити щось для іншої людини. Написати листа, зателефонувати, провідати, вислухати, чимось з нею поділитись, подарувати. Це допоможе відчути і внутрішню силу, і свої невикористані ще можливості, і готовність приймати завтрашній день, вчитись радіти йому і самому собі.