Як навчити дітей особистої безпеки для попередження сексуального насильства, як визначати власні кордони і відстоювати їх в екологічний спосіб?
Маємо правила, що допоможуть у цьому. Вони прості, але зрозумілі й дієві. Головне, щоб дитина їх засвоїла і знала як використовувати.
Нехай кожна дитина зростає у безпечному світі.
Моє тіло — це моя приватна територія. Ніхто не має права переступати цієї межі без моєї згоди — торкатися мене, обіймати, цілувати. Потрібно запитувати дозволу в дитини на це.
Я знаю правило купальника. Навчіть дитину правила купальника. Це можна зробити так: «Деякі частини нашого тіла є інтимними чи приватними. Їх легко розпізнати. Вони знаходяться під нашим купальником. Ми не показуємо їх нікому, окрім, наприклад, у лікаря на огляді. Також не дивимося на частини тіла під купальником в інших.
Приватні частини тіла я називаю правильно. Наше тіло таке, яким воно має бути. Воно красиве і розумно влаштоване, з усіма його зовнішніми та внутрішніми органами. Треба називати приватні частини тіла правильними назвами, вони не є дивними чи смішними — їх має кожна людина.
Я не маю таємниць від дорослих. У дорослих та дітей не має бути таємниць, особливо, якщо вони про приватні частини тіла. Ніхто не може просити дитину тримати такий секрет. Саме бажання мати таємниці від дорослих часто стає причиною мовчання дітей після сексуального насильства.
Правило п’яти дорослих. У дитини є п’ять довірливих дорослих. Їм вона може сказати, що засмучена, налякана або хоче поговорити про власну безпеку. Якщо хтось порушує правило купальника дитини, вона звертається до дорослих, яким довіряє, і повідомляє про це, поки не отримає допомогу.