Сторінка психолога

Як уникнути психологічних травм

  • Релаксація (відновлення).

Щоранку прокинувшись, поступово фіксуйте увагу на певних групах м`язів, починаючи з кінцівок. Спочатку напружуйте їх, потім якомога повніше розслабляйте. Не забувайте про м`язи обличчя. Стежте за диханням. Відчуваєте спокій, фізичний комфорт. Перебуваєте в цьому стані 15-20 хв. Не поспішаємо! Ці хвилини варті того. Вони збережуть час, який довелося б забрати першого – ліпшого стресу, який чатує на вас сьогодні.

  • Мої позитивні якості.

Готуючи сніданок, роблячи ранковий туалет, замислюйтесь про те, які ваші позитивні якості можуть стати згодом стійкими якостями характеру.

“Що в мені найбільше приваблює людей? Які позитивні якості я хотів би розвинути?” – подумки запитуєте Ви себе. Ніякої сором`язливості! Це профілактичний засіб, який трохи поліпшує настрій, корегує ставлення до себе.

  • Вчимося радіти.

Ви ідете на роботу, чекаєте на вулиці свого транспорту, стоїте у переповненому автобусі. У вас є вільний час для роздумів. Спробуйте знайти щось, що може вас зацікавити, порадувати.

  • Мої бажання.

Після роботи, коли відпочиватимете, знайдіть місце де вас ніхто не потурбує, і спробуйте скласти список власних бажань. Реальних і не дуже, важливих і необов`язкових. Одна умова: вони мають бути добрими і неегоїстичними. Наші мрії творять наше майбутнє.

  • Самовиховання.

Засинаючи,  у напівсні починайте пошепки, монотонно, байдуже, невиразно ніби це Вас не стосується, ніби це за Вас робить хтось інший, повторювати певні слова. Які саме? Це Ви можете вирішити ще в день. Якщо треба угамувати біль, можна просто казати: “Минає, минає, минає”.

Таким чином можна приглушити тривогу. Повторюючи: “Все буде добре, все буде добре…”. Гальмуються передчуття невдачі, заздрість, ревнощі. Коли ми збираємося засинати, психіка перебуває в стані глибокої релаксації. Все це сприяє навіюванню. Чому треба говорити байдуже і невиразно? Експериментально доведено, що так ефективніше.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button