Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують доступ до мережі Інтернет. Разом із тим збільшується кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг та вимагання. Налагоджуючи довірливі стосунки з дитиною та використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи приватні інтимні зустрічі.

viber image 2019 02 07 16.54.59 - Aкція #STOP_SEXтинг та урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

З уроком на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» інспектор ювенальної превенції Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій області Загранюк А.В. завітав до учнів 8-х класів Городоцького ліцею № 1.

viber image 2019 02 07 16.55.01 - Aкція #STOP_SEXтинг та урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

На уроці учні дізнались як вберегти себе в мережі від таких явищ,та що робити, якщо така ситуація трапилась у їхньому житті.

viber image 2019 02 07 16.55.02 - Aкція #STOP_SEXтинг та урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Лише 15% підлітків володіє інформацією про ризики, з якими вони можуть стикатися в мережі Інтернет.  Менше половини мають уяву про елементарні засоби безпеки. Мало хто з них замислюється, які наслідки у дорослому житті можуть мати бездумно розміщені у мережі у підлітковому віці провокативні або інтимні фото.

Саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах. І звісно, можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.