29 жовтня у Городоцькому ліцеї №1 відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Безпечне середовище, як один із чинників соціалізації школярів та збереження їхнього психічного здоров’я, здатності забезпечувати життєвий успіх протягом життя».

2 - Безпечне середовище, як один із чинників соціалізації школярів та збереження їхнього психічного здоров’я, здатності забезпечувати життєвий успіх протягом життя

Основними  питаннями були:

1. Створення безпечного освітнього середовища — ключовий аспект нової української школи (Сіра Н.А.,ЗДВР)
  2. Булінг (насилля в шкільному середовищі) ми всі можемо допомогти це зупинити (Бас Л.П., педагог-організатор)
  3. Безпечне середовище. Взаємодія класного керівника та учнівського колективу. (Гаврищук А.Д., класний керівник 6-А кл.)
  4. Створення безпечного середовища, запобігання та протидія проявів насилля.( Марчак О.С, класний керівник 9-В кл.)
  5. 1 - Безпечне середовище, як один із чинників соціалізації школярів та збереження їхнього психічного здоров’я, здатності забезпечувати життєвий успіх протягом життя

Сіра Н.А., заступник директора з виховної роботи наголосила  на актуальності даного питання, важливості створення середовища безпечного для всіх учасників освітнього процесу у ліцеї  та звернула увагу присутніх на безпечне освітнє середовище як умову забезпечення якості освітнього процесу, на важливий критерії його оцінювання — захист здобувачів освіти від будь-яких форм насильства та дискримінації.

zobrazhennya viber 2019 11 11 13 53 48 - Безпечне середовище, як один із чинників соціалізації школярів та збереження їхнього психічного здоров’я, здатності забезпечувати життєвий успіх протягом життя

На педраді були висвітлені правові аспекти, алгоритм діяльності ліцею як суб’єкта міжвідомчої взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насиллю, цькуванню (булінгу), значення педагогічного спостереження за дітьми, уважного ставлення до виявлення у дитини ознак потерпілої від насильства, роль вчителя та класного керівника як медіатора у розв’язанні конфліктів між учнями, важливість комунікації з батьками ліцеїстів.

zobrazhennya viber 2019 11 11 13 53 481 - Безпечне середовище, як один із чинників соціалізації школярів та збереження їхнього психічного здоров’я, здатності забезпечувати життєвий успіх протягом життя

Учасники засідання активно обговорювали різні форми і методи роботи, щодо створення безпечного середовища у ліцеї, ділились власним досвідом.