«Буду я навчатися мови золотої»
На відзначення Дня української писемності та мови завідувач шкільною бібліотекою Панкевич Неля Петрівна спільно з учителем української мови і літератури Слободян Світланою Василівною провели 10 листопада 2020 року з семикласниками мовно- літературний конкурс «Буду я навчатися мови золотої».
На початку заходу присутні переглянули відеопрезентацію, яка розповідає про виникнення слов´янської абетки, про Преподобного Нестора-літописця, автора «Повісті временних літ», першого історика Київської Русі – послідовника творців слов´янської писемності Кирила і Мифодія, про перші друковані книги та їх творця Івана Федорова, про великий та трагічний шлях, який прошла рідна мова, доки не досягла державності, про батьків української літературної мови – Івана Петровича Котляревського та Тараса Григоровича Шевченка, які своїм талантом розкрили невичерпні багатства народної мови, осягнули і, як ніхто, відчули чудову, чарівну музику українського слова.
Потім був проведений конкурс між двома командами – « Калинонька» та « Джерельце». Перед ліцеїстами було чимало випробувань. Вони змагались у знанні рідної мови та літератури, відновлювали прислів´я та приказки, відгадували фразеологічні звороти, вправлялися у редагуванні текстів та виконували колективні творчі завдання. Усі учасники дуже старались. А перемогу здобула команда « Джерельце».
Класний керівник Богуш Л.Д. провела із одиннадцятикласниками виховний захід « Мово рідна, слово рідне». Ліцеїсти старанно готувались до свята. Вони вивчили багато віршів про українську мову, її красу, неповторність та мелодійність. Учні висловлювали свою любов до рідної мови, захоплення талантами українського народу та віру в його краще майбутнє.
У шкільній бібліотеці відбулися презентації ілюстративно – книжкових виставок « Мова моя – соловї´на », « Мова духовне багатство народу» ( корпус №1)
та «Яке прекрасне рідне слово!»( корпус №2).
Література, ілюстрації, представлені на виставках, розповідають про багатство і неповторність рідної української мови – величного, мудрого та прекрасного надбання людства та закликають відвідувачів бібліотеки якнайкраще її вивчати.
Тож нехай не зміліє ріка нашої мови ніколи, нехай слово рідне заграє новими гранями краси і довершеності!