Чорнобиль: біль і скорбота України

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1-й годині 23 хв. над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало полум’я. І ось планове виключення реактору, що тривало 20 секунд. Через декілька секунд, в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто 520 видів небезпечних речовин. Сталася аварія на атомній станції. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території. Учнівське самоврядування Городоцького ліцею № 1 провели інформаційну хвилинку для здобувачів освіти та вкотре згадали про найбільшу катастрофу ХХ століття. Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років все одно це слово майорітиме чорним вогнищем скорботи. Після аварії на ЧАЕС, на квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, в який не можна ходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом. Багато молодих людей віддали своє життя, захищаючи нас. Багато померли від значної дози опромінення. Пам’ятайте цих людей, ніколи не забувайте, адже вони – це наша історія, наші герої.

#Городоцький_ліцей_1

#Чорнобиль_37