Виховна робота

Книги – морська глибина

Книги – морська глибина

Хто, в них пірне аж до дна,

Той хоч і труду мав досить,

Дивні перли виносить.

І.Франко

Щороку в березні у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Початок цій чудовій традиції було покладено майже 70 років тому. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року.

Цей захід було створено з метою заохочення  дітей до читання та книг, в час коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.

Цього року у Городоцькій гімназії з 28 березня по 1 квітня проходив тиждень дитячої та юнацької книги під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».

Розпочався тиждень урочистим відкриттям тематичного стенду «Вітаємо, Книжковий тиждень», де бібліотекар повідомив учнів школи про початок тижня дитячого читання, ознайомив всіх з планом роботи та запросив всіх бажаючих прийняти участь в проведенні тижня Книги.

Перший день – «День відкритих дверей», був присвячений книзі. Бібліотекарем та активом бібліотеки були проведені: анкетування у вигляді квітки бажань «Хочу бачити у бібліотеці», бібліотечні уроки-презентації «Як народжується книга», відбулося знайомство з новими надходженнями до бібліотеки «Журнальна карусель запрошує».

novyiy kollazh 300x151 - Книги - морська глибина

Другий день – «День казки»

Для учнів 1(5)-х класів проводився літературний турнір «Все починається з дитинства» присвячений 210 річниці від дня народження Ганса Крістіана Андерсена, і з дитячих малюнків було «зіткане» казкове полотно «Світ чарівних казок Ганса Крістіана Андерсена». У бібліотеці пройшов огляд книг «Подорож до країни див».

novyiy kollazh1 300x151 - Книги - морська глибина

Третій день – «День книголюба», розпочався з акції «Прочитав сам, порадь іншим» завдяки якій діти мали можливість поділитися враженнями та порекомендувати іншим книги, які їм сподобалися. Серед учнів 1(5)-х класів був проведений конкурс «Книжка саморобка», переможцем якої став учень 1(5)-В класу Дузяк Дмитро.

Переможницею акції «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу» стала Рогаль Вікторія учениця 1(5)-Б класу, яка подарувала бібліотеці 8 нових книг. Протягом дня на перервах працювала книжкова лікарня «Вчись і ти, як книжку берегти».

У читальному залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка: «Читати – круто! Читати – престижно!» завдяки якій діти мали змогу ознайомитися із новими надходженнями художньої літератури.

Четвертий день – «День шаленого читання».

З учнями 3(7)-х класів був проведений інформаційний коктейль на тему «Не сумуй! Читай, мудруй», завдяки якому учні згадали вислови, прислів’я та приказки про книгу та створили газети-колажі.

novyiy kollazh2 300x300 - Книги - морська глибина

У приміщенні районної бібліотеки з учнями 2(6)-А класу відбулося свято книги «Її величність книга» підготовлене класним керівником      Богуш Л.Д. та шкільним бібліотекарем Сірою Н. А.

Глядачі та учасники свята дізналися про історію виникнення книги, про перших друкарів, про те що книга у всі віки була є і буде духовним скарбом нації. Зустрілися з письменницею Городоччини В. Колядою.

За результатами обліку учнівських формулярів були визначені найактивніші читачі шкільної бібліотеки.

novyiy kollazh3 300x300 - Книги - морська глибина

П’ятий день – «День сміху» розпочався веселим виступом шкільного оркестру нетрадиційних інструментів за участю учнів 2(6)-А класу.

novyiy kollazh5 300x276 - Книги - морська глибина

Веселе свято 1 квітня не обходиться без веселих жартів і розіграшів, тому учнями був проведений ребрендинг шкільних кабінетів «Коридорами сміху», на стінах школи з’явилися жартівливі написи та вказівники. З великим захопленням учні гімназії взяли участь у конкурсі стінгазет «Україна сміється», де згадали про життєвий та творчий шлях відомих корифеїв гумору, анекдоти та гуморески. Надзвичайно сподобався учня молодших класів конкурс на краще намисто з цукерок переможцями якого стали: І місце – учні 2(6)-А, ІІ місце – 2 (6)-Б¸ ІІІ місце – 1(5)-Б класу.

novyiy kollazh4 300x276 - Книги - морська глибина

У шкільній бібліотеці відбулась весела вікторина «Дарувати людям сміх», кожен учасник якої за кожну правильну відповідь отримував солодощі з жартівливими побажаннями.

Справжньою окрасою цього дня стала година гумору «Чарівники сміху», де талановиті гімназисти продемонстрували свої акторські здібності та вміння, розповідаючи гуморески, анекдоти та смішні історії. Переможці: І місце – учні  3(7)-А, ІІ місце – учні 4(8)-Б, ІІІ місце – Михайлова Дарина, учениця 2(6)-А класу.

novyiy kollazh6 300x276 - Книги - морська глибина

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button