Виховна робота

Людина починається з добра

«У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належить

схилятися, це – геній, і одна річ, перед якою

слід упасти на коліна, це – доброта».

Виховна година з таким епіграфом відбулася нещодавно у 3(7)-А класі Городоцької гімназії, яка мала назву: «Людина починається з добра». Що ж таке доброта? Доброта – це уміння співчувати іншій людині, відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.

Навряд чи можна зустріти людину, яка б не погодилася з твердженням про те, що слід робити добрі справи, допомагати всім, кому це потрібно, бути  милосердним. Учні нашого класу, задумавшись про те, що ж таке справжня доброта, вирішили відвідати людей з обмеженими можливостями, що перебувають у реабілітаційному центрі міста, а також у будинку милосердя.

IMG 20171218 122803 300x169 - Людина починається з добра

Діти активно готувалися: вчили вірші, репетирували пісні та танці. Все виходило гарно, бо йшло від щирого серця. Дітям з реабілітаційного центру ми власними руками виготовили листівки у вигляді долоньок, які так і назвали – «Долоньки дружби». Престарілим з будинку милосердя за кошти, зібрані учнями-волонтерами  гімназії, були придбані невеличкі солодкі гостинці, які не аби як порадували літніх  людей.

IMG 5370 300x225 - Людина починається з добра

Поспілкувавшись з нашими глядачами, ми переконалися, що доброта людини – у її погляді, лагідних очах, щирій посмішці. А ще в доброму привітному слові. Часом, нам так не вистачає його. Кажуть, що словом можна і ранити боляче, якщо воно зле і безсердечне, і вилікувати, оживити, якщо воно чуйне та сповнене безмежної турботи.

IMG 20171218 140014 300x169 - Людина починається з добра

Життя кожного з нас – це постійний вибір. І цей вибір за  своєю метою, засобами, мотивами і наслідками несе добро чи зло. І кожну хвилину кожен повинен пам’ятати, що справжня духовність – у самовіддачі. Даруйте людям радість, робіть їм добро, не чекаючи віддачі. Робіть добро тим, з ким ви, можливо, зустрінетесь раз у житті.  Пам’ятайте, що все повертається, як бумеранг. Добро – добром, зло – злом.

Ми своїм виступом намагалися подарувати гарний настрій, посмішу нашим глядачам. Нагородою для нас стали щирі слова подяки. Ми поверталися задоволеними, що змогли поділитися своє добротою з людьми, що її потребують.

Будь чистою і світлою, дитино.

Добро твори у світі кожен час.

Добро і є та категорія єдина,

Яка веде до світла кожного із нас.

Добром на доброту відповідай щоднини

Й на зло також добром відповідай.

Покликання найбільше для людини — Добро творити!

Це запам’ятай.

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button