Масляна

Найулюбленіше і мабуть одне з найсмачніших свят – Масляна!

Масляна – традиційне народне дійство, що дійшло до нас зі стародавніх часів Київської Русі. Це останній тиждень перед Великим Постом. Так звана Сирна седмиця. Цей період треба провести у позитивному спілкуванні з ближніми, рідними, пробачити всім образи.

Наші далекі пращури вважали, що саме в ці дні від зимового сну пробуджується матінка Природа, та починається чудесне перетворення Сонця – рідного сина язичницького слов’янського бога Коляди в гарного молодого юнака Ярила – Сонця.

D8ugjOMgBrg 300x225 - Масляна

Приємна і смачна традиція вже кілька років існує у стінах Городоцької гімназії. За участю учнів 3(7)-А та 4(8)-А класу було організовано народно-фольклорний виховний захід.

yDG1j0v0yCQ 300x225 - Масляна

Після святкового дійства відбулось частування, де усі бажаючі гімназисти могли скуштувати смачний кисіль та поласувати млинцями. Небагато часу знадобилось на те, аби столи залишилися порожніми, а дітлахи ситими.

W3Q2IJXNCc 300x225 - Масляна

Цього дня відбувся конкурс снігових скульптур: тигри, пінгвіни, чарівні істоти з’явилися на подвір’ї рідної школи.

SdrOnj  XZA 300x169 - Масляна mW iqBYenN8 169x300 - Масляна eodJ3Vt4iqc 169x300 - Масляна dSIvkHeTB4E 169x300 - Масляна 0UFThzFfRsk 169x300 - Масляна HmqLgu2SjDs 169x300 - Масляна

Завершилось свято традиційним спалюванням опудала, що символізувало зиму.

yaVXv4 HoYw 300x225 - Масляна