МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Кожна людина, починаючи з самого дитинства, має свої права. Про це нам розповідають в дитячому садку, в школі та інших навчальних закладах. Це дуже важливо, оскільки всі люди повинні знати, на що вони мають право і як вони можуть себе захистити в тій чи іншій ситуації.

Я вважаю, що кожен чоловік повинен ознайомитися хоча б з найголовнішими і важливими правами, одне з яких є право на життя, а також на виховання в сім’ї.Про це зазначено у правовому кодексі.

Отже, всі діти мають право на те, щоб знати, хто їх батьки. А от якщо говорити про право на життя, то ці знання стоять на чолі всіх інших. Вже коли дитина народжується, то вона відразу ж набуває право на громадянство.

25388dc9 e061 426e a8d9 ecdd0a71f300 - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Особливі права має дитина, яка є неповноцінною у фізичному або психічному, а також соціальному плані. У такому разі йому забезпечуються деякі спеціальні режими, відповідна освіта і піклування, необхідні йому через особливого стану.

b5144099 d7b9 49fc a648 5c2a9543abc6 - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Однак важливо розуміти і те, що для того, щоб дитина виросла гармонійною особистістю, йому просто необхідні любов і розуміння. Якщо це можливо, то він повинен зростати, відчуваючи любов і ласку своїх батьків, які відповідають за нього у повній мірі, поки він не досягне повноліття.

e912957e e533 43b3 bd40 58371c3a899f - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Дитина має повне право і на отримання освіти. У свою чергу це освіта має сприяти тому, щоб діти отримували загальний культурний розвиток. Оскільки саме завдяки цьому після дитина зможе незалежно виховувався він у родині чи ні, мати рівні можливості, а після займатися розвитком своїх здібностей і умінь.

870ef252 8127 4a06 87ac 674be51418a8 - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

З дитинства йому повинні прищепити те, що він є соціально відповідальним і корисною особистістю для навколишнього суспільства.

d20acc09 097a 40ba 9a7e a02ae9c6045f - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

«Я маю право!», «Чому ви порушуєте мої права?» — ці слова, на жаль, часто використовує людина в ситуаціях, коли сама неправа. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін. Та слід знати не лише свої права, але й обов’язки.

zobrazhennya viber 2021 12 10 15 01 34 544 1400x1050 - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Про права людей сьогодні, 10 грудня у Міжнародний день прав людини, говорили у Городоцькому ліцеї № 1. У ліцеї були проведені виховні години, акції, під час яких усі ліцеїсти пригадали свої права та обов’язки. Також була оформлена виставка дитячих малюнків учнів 5-6-х класів на тему: «Права дитини понад усе».

Права дитини

Ми мусим вивчити сумлінно.

Це так потрібно, так важливо

Напевно знати в наші дні:

Коли з тобою справедливо

Вчиняють, а коли і ні.

Тож прочитай, завчи напам’ять.

Порадь і друзям прочитать.

Хай прочитають тато й мама.

Закони всім потрібно знать!

Педагог-організатор – Бас Л.П.