«Модель формування успішного розвитку»

Сьогодні актуальності набувають проблеми формування творчої особистості, виховання молодої людини як громадянина на основі оволодіння гуманістичними цінностями, нормами демократичної культури.

Головною метою сучасної школи – збудити, дати виявитися самостійним творчим силам дитини, виховати людину з широким розумінням своїх громадських обов’язків, з незалежним високорозвиненим розумом, таку людину, яка ніде, ні за яких обставин не загине морально і фізично і проведе в життя свою незалежну думку, тобто успішну людину.

10 січня відбулося методичне об’єднання класних керівників,   яке працювало над проблемою:          « Модель формування успішного розвитку»

Епіграфом стали слова:            Утвердити в кожній людині доброту, сердечність, чуйність,

готовність прийти іншому на допомогу, чутливість до всього

живого і красивого – елементарна, азбучна істина шкільного

виховання, і з цієї істини починається школа

В.О.Сухомлинський

Були розглянуті такі питання:

1. Поняття про розвиток і формування особистості. Педагогічне управління процесом розвитку особистості.

Богуш Л.Д.

1. Цілеспрямоване створення умов для розвитку та саморозвитку. Цілеспрямована діяльність з формування ціннісних орієнтирів.

Сіра Н.А.

1. Формування ставлення до навколишнього світу.

Новікова О.Г.

1. П’ять основних компонентів, які повинні бути включеними в шкільні програми навчання життєвим навичкам (самоповага та емпатія, навчання та міжособистісні відносини, прийняття рішень та вирішення проблем, творче (креативне) та критичне мислення, вміння долати емоції та стрес). Головні складові життєвої компетенції учнів.

Павонська О.О.

1. Виховання як життєтворчість – спільна діяльність вихователя і вихованця, спрямована на формування суб’єктивної основи особистості – її свідомості, духовних цінностей, переживань, досвіду.

Липко Л.Г.

6.  Модель формування успішного розвитку школяра