Виховна робота

«Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо».

210  років Великому Кобзарю

Цьогоріч 9 березня відзначаємо 210-у річницю від дня народження Великого Кобзаря, народного пророка, талановитого художника та поета Тараса Шевченка.

З метою вшанування  пам’яті, виховання любові та пошани до творчої спадщини поета, до рідної України, сприяння формуванню патріотизму, розвитку творчих здібностей у Городоцького ліцею №1 було проведено Шевченківський тиждень.

Експонувалася книжково-ілюстративна виставка  «Шевченко не поет, а голос душі українського народу. Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Гортаючи сторінки творчості генія, діти усвідомлюють, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою.

У кожному класі пройшли інформаційно-просвітницькі  хвилинки «Незабутній Шевченко»., уроки  літератури  «Вдивляючись в рядки пророчі».

Учні 11-Б класу провели літературна вікторина «У вінок шани Кобзареві».

Поетичний спадок Шевченка – це чисте джерело, що живить цілі покоління. 11-А клас підготував відеоролик  «Безсмертне слово Шевченка».

До річниці з дня народження Тараса Шевченка згадуємо його вірші про Україну, які  багато в чому стали пророчими.  Виразне читання віршів «Палке слово Кобзаря» провели учні 5-А та 5-Б класу.  Урок поезії  «Пророцтва про сьогодення в поетичних творах Т.Шевченка»  пройшов у 9-А, 9-Б класах.

На твори із Кобзаря звертають увагу сучасні українські композитори і виконавці.

Музичний антракт «Сучасний рок –  Шевченко» (знайомство з  піснями сучасних  українських виконавців на  слова Т.Шевченка: гуртів  «Скрябін», «Тартак»,  Бандурбенд, «KOBZAR») захопив учнів 11-В класу.

У свідомості кожного громадянина нашої держави Тарас Григорович Шевченко займає місце національного героя. Учні 6-А класу підготували біографічний калейдоскоп «Тернистими шляхами долі», де продовжували знайомитися із життям та творчість великого митця, який вже майже два століття надихає українців до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої країни.

Тематичний квест «Тарас Шевченко –  майстер слова та пензля» провели у  6-Б класі.

Цікаво та захопливо пройшла творча зустріч  із заслуженим художником України Іваном Юрковим (виставка колекції декорованих емаллю «Кобзарів» у краєзнавчому музеї).

Галерею осучаснених образів Тараса Шевченка у вуличній та інтернет-культурі підготували учні 11-В класу. На ній представили 20 плакатів Тараса Григоровича в нових алегоричних образах.

Припадаючи до благодатного мистецького джерела нашого літературного генія, учні 7-Б класу виявляли  неабиякі філологічні нахили й здібності у літературному ігроленді «Чи знаєш ти Шевченка?».

Виставка з мультимедійним супроводом «Полотна, що здивували світ: Шевченко– художник»  пройшла в 7-В класі.  Захід відзначався емоційністю, віртуальними ілюстраціями  картин Шевченка, виразним читанням поезій майстра слова, дискутували над проблемами, особливо актуальними в сучасному світі: роль родинного виховання, вплив сім’ї на формування дитини тощо.

День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам’ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні. Пізнавальними та цікавими  були заходи:

Літературна конференція  «Земля українська пам’ятає Тараса» 10-Бклас.

Літературна вікторина  «Мені тринадцятий минало…»  8-А, 8-Б класи.

Літературна вікторина «Знаю Шевченка»  10-В клас.

Конкурс ілюстрацій до віршів Т.Шевченка  6-А, 6-В класи.

Кобзареве слово, незважаючи на плин років, продовжує торкатися душі кожного свідомого українця. Сьогодні у творах Шевченка знаходимо силу, віру та надію.

І віримо, що “на оновленій землі ворога не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”.

Слава  Україні!.. Слава Героям! СЛАВА КОБЗАРЮ!

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button