«Найрозумніший шевченкознавець»

Кобзар… Художній образ, взятий за назву книжки, став другим іменем для великого сина українського народу. Кобзар… То український співець, який беріг народну культурну спадщину, який протягом усього життя дарував слухачам перли пісень, беріг історію народу.

Т. Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому. Але щоб краще зрозуміти його як нашого сучасника, треба повністю осягнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ століття. Він сам приходить у наш день. Але й ми повинні йти у його час.

І тому 13 березня 2018 року з нагоди святкування 204-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка 7-Б клас вирішив завітати у гості до талановитого Кобзаря і дізнатися наскільки добре вони його знають. А перевірити свої знання учні мали змогу за допомогою ділової гри «Найрозумніший шевченкознавець».

0 02 05 90bd99dcc9f54ca523bfcbd11b1448d54ac38dd98d8892254c192bf4c68a6acc full - «Найрозумніший шевченкознавець»

Турнір проходив у три етапи.

У першому раунді учням пропонувалось 12 запитань пов’язаних з окремими життєвими фактами Т. Г. Шевченка.

У другому раунді півфіналісти працювали з поезією великого Кобзаря.

У третьому раунді трьом фіналістам було запропоновано дати відповідь на запитання, обравши при цьому одну з чотирьох запропонованих тем:

1. Дитячі та юнацькі роки;
  2. Літературна творчість;
  3. Заслання поета;
  4. Шевченко та Україна.

У перервах між раундами учні розповідали вірші про Кобзаря; слухали аудіозапис поезії «Мені однаково…» у виконанні Богдана Ступки, переглядали відео «Заповіт Шевченка мовами ВВС» і загалом весело та з користю проводили час.

За підрахунками журі у складі Кончен Крістіни та Харчової Богдани переможцем і найрозумнішим шевченкознавцем стала Кулібаба Кароліна.

Організацією та проведенням позакласного заходу займалась студент-практикант Скриганюк В. А. під керівництвом Бредняк В. Й.