Нелегка доля ветерана

Напередодні відзначення перемоги у радянсько-німецькій війні учні 8-Б класу відвідали ветерана ІІ Світової війни Войцехівського Михайла Генріховича.

184734924_414066485

У ході розмови ветеран розповів, що народився 1923 року  у с. Сулид, Вищедубичанського району, Київської обл..Поділився переживаннями з приводу важкого дитинства, що співпало з голодними роками 1932-1933, тяжкі хвороби та про, власне, початок війни.

Під час війни в селі були партизани, тому як наслідок, все село під час війни будо знищене німцями. З трьохсот дворів залишилося три хати, розповідає Михайло Генріхович, так як говорити йому важко, допомагає дружина.

Воювати пішов у 1944 році в Перший Український фронт.

В Ноїштаті (Польща) був поранений , осколки роздробили голову, та  застрягли в м’якоті мозку, але не пробило плівки. Після операції проходив реабілітацію 4 місяці. Заново вчився ходити, говорити.

В кінці зустрічі дружина Михайла Генріховича написала,  під диктовку чоловіка, листа в зону АТО сьогоднішнім бійцям, з словами підтримки та подяки.

Учні були вражені розповіддю ветерана. Сухими фактами не можливо передати ту теплу атмосферу  зустрічі та щирість розмови, що дала змогу дізнатися багато цікавих фактів з життя  Михайла Генріховича. А захоплення його життєвою долею та почуття вдячності за приділену увагу ще довго зігріватиме нас.

Потрібно достойно оцінювати можливість живого спілкування з такими особистостями та їх вклад в долю нашої багатостраждальної країни.