Покрова козацька

14 жовтня – день українського козацтва

Встала в небі зоря вечорова

Та й за руки веде зірченят!..

Будь здорова, козацька Покрово!-

Найдивніше з осінніх свят.

В.Коломієць

До Дня українського козацтва в шкільній бібліотеці  Городоцького ліцею №1   оформлена книжкова виставка «Покрова козацька» ( корпус № 1) та       « Козацька Україна»( корпус №2). Виставка  містить цікаві матеріали для педагогів  з проблеми впровадження ідей козацької педагогіки , а також знайомить відвідувачів бібліотеки  з книгами, які розповідають про життя, побут та легендарні подвиги українських козаків, з їхніми  звичаями та традиціями.

zobrazhennya viber 2020 10 13 12 48 38 1400x1050 - Покрова козацька

13 жовтня завідувач  шкільною  бібліотекою Городоцького ліцею №1 Панкевич Н.П.  з  семикласниками провела урок – презентацію « Покрова козацька».  Під час уроку діти переглянули відео, яке розповідає про історію виникнення свята Покрови Пресвятої Богородиці, а потім ознайомились із презентацією , з  якої дізналися про те, як виник на острові Хортиця перший укріплений табір Запорозька Січ, як здійснювалося управління козаками, які обов’язки виконувала козацька старшина, як обирали  гетьмана, які були клейноди на Запорозькій  Січі,якою зброєю вони воювали,  як працювали, жили, відпочивали та  готувалися до походів відважні козаки, як шанували Пресвяту Богородицю.

zobrazhennya viber 2020 10 13 12 48 25 1050x1400 - Покрова козацька
zobrazhennya viber 2020 10 13 12 49 01 1050x1400 - Покрова козацька

Під час перегляду презентації учні розглядали ілюстрації, репродукції картин, що зображують різні сторони життя та звитяжної слави славних запорозьких козаків. Потім діти відповідали на запитання вікторини та розгадували кросворди.

zobrazhennya viber 2020 10 13 12 48 35 1400x1050 - Покрова козацька