Виховна робота

«Рідна мова чиста, як роса»

Як парость виноградної лози, –

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур’ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

DSC 0061 300x259 - «Рідна мова чиста, як роса»

Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.

DSC 0055 300x235 - «Рідна мова чиста, як роса»

Рідна мова – це мова твого дитинства, це мова, на якій спілкуються твої батьки, багато твоїх родичів. Це шлях, яким ти йтимеш доти, доки не сягнеш краю. Це твої думки та почуття, це твої наміри та прагнення, адже ти наодинці з собою розмовляєш своєю мовою, рідною для тебе.

DSC 0050 300x269 - «Рідна мова чиста, як роса»

Цінувати та любити свою рідну мову, поважати рідне слово закликали учні Городоцької гімназії. Напередодні дня рідної мови учнями 2(6)А класу, їх класним керівником Коваленко О.В. та вчителем української мови Ліванською В.Л. було проведено відкритий виховний захід «Рідна мова чиста, як роса». На який були запрошені батьки учнів. Діти декламували вірші про мову, читали гуморески та виконували українські пісні.

DSC 0062 300x227 - «Рідна мова чиста, як роса»

 “Кожен сам обирає, яку мову вважати рідною. Деякі люди приймають за рідну державну мову, деякі – материнську мову, що чули у піснях та колискових, у віршах та легендах, казках, які їм розповідали перед сном. Наш вибір – наше майбутнє, бо тільки нам вирішувати бути з більшістю чи залишитись індивідуальністю»

Класний керівник 2(6)а класу Коваленко Олена Василівна.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button