Свято Стрітення Господнє християни різних конфесій відзначають як данину важливої події: принесення немовляти Ісуса Христа до Єрусалимського храму на 40-й день після Різдва. У слов’янській традиції – Стрітення – це або середина зими і «повернення» Сонця, або (у південних слов’ян) – довгоочікувана зустріч зими з весною.

У народі вірили, на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди де була зима. По дорозі вони зустрічаються та сперечаються між собою. Хто виграє у суперечці, той ще залишиться на цих землях господарювати. Якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро будуть потепління. Якщо ввечері стало холодніше, то зима ще зостанеться на деякий час.

На Стрітення було прийнято також відпочивати, веселитися, і смачно їсти. У цей день в селах проводили гуляння, варили й пекли смаколики. Круглі золотисті млинці символізували Сонце, ще з давніх часів в цей час здійснювали обряди зустрічі та привітання світила, закликали весну і тепло.

Доброю традицією у Городоцькому ліцеї № 1 стало відзначати свято  Стрітення. 15 лютого 2021 року на подвір’ї нашого закладу відбулося театралізоване дійство – імпровізована зустріч Зими з Весною, лунали пісні-заклички, ознайомлення ліцеїстів з народними прикметами та традиціями українського народу, спалювання опудала зими і, звісно, ж улюблене всіма частування млинцями та запашним киселем.

Театралізоване дійство та частування підготували лідери учнівського самоврядування та члени театрального гуртка «Сяйво».

Вважалося, що нудьгувати на Стрітення не можна – Сонце не приймає смутку, а на радісну зустріч відповість теплом і радістю.

У цей день в церквах України святять воду, а разом з водою свічки. Посвячені на Стрітення свічки звались «громовими», бо їх запалювали і ставили під образами під час грози, щоб убезпечити людей від грому та вогню.

Учні, вчителі та гості отримали безліч позитивних емоцій і сподівання на теплу весну і хороший врожай. Проведений захід можна назвати чарівною казкою нашої старовини. Усе це – українська весна, голос предків наших, дорога до Добра і Правди.

Автор
Коваленко Олена

Останні повідомлення

  • Виховна робота

Дарма не бійся, але стережися!

В рамках тижня безпеки життєдіяльності ознайомлювали правилами надання першої психологічної допомоги "Дарма не бійся, але… Детальніше

26 Квітня, 2024
  • Виховна робота

Лекція з електробезпеки

рамках проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності до Городоцького ліцею №1 завітали інженер з охорони праці… Детальніше

26 Квітня, 2024
  • Виховна робота

“Кавові фантазії”

Малювання кавою є не лише творчою практикою - це чудова арома- та арттерапія: неймовірний аромат… Детальніше

23 Квітня, 2024
  • Виховна робота

Випускники 2024 року для майбутніх поколінь

Випускники війни вже третій рік поспіль не зустрічають традиційні перші світанки дорослого життя.... Але саме… Детальніше

23 Квітня, 2024
  • Виховна робота

Моє дерево Перемоги

В рамках відзначення Всесвітнього Дня Землі Всеукраїнська дитяча спілка,,Екологічна варта" оголосила 22 квітня 2024 року… Детальніше

23 Квітня, 2024
  • Виховна робота

Медик – це охоронець життя людини

Сьогодні у рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності та з метою профорієнтації до нашого ліцею завітали… Детальніше

22 Квітня, 2024