Тільки разом збережемо незалежність

Щороку 22-го січня український народ святкує величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності України. Слово “соборність” включає у себе єдність і згуртованість. Це свято об’єднання всіх українських земель в одну спільну Соборну Українську державу. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

252464 1 300x188 - Тільки разом збережемо незалежність

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в Городоцькій гімназії було  організовано та проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру, а саме загальношкільну лінійку «Соборна Україна – одвічна мрія народу», яка пройшла під знаком єднання українського народу з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті і нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.

DSC 0015 - Тільки разом збережемо незалежність

А щоб підкреслити  значення  свята, гімназисти одягнулися  у вишивані сорочки. Проте кульмінацією святкування стало проведення флешмобу: «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна.  З самого ранку учні прийшли у вишиванках, прикріпили жовто-блакитні стрічки. Гаслом дня стали слова: «Україна –  єдина країна!»

Fleshmob tantsyuvalniy - Тільки разом збережемо незалежність

Шкільним бібліотекарем, Лісневською А.В. був оформлений інформаційний стенд на тему: «Час історичного вибору: ключові події Української революції 1917 – 1921 років» та виставку художньої літератури  на тему: «Соборна Україна – від ідеї до життя».

DSC 0001 - Тільки разом збережемо незалежність

Щоб поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про Україну, її визначних діячів; класними керівниками були проведені години спілкування,  усні журнали, круглі столи, лекції на теми: «Розвиток ідеї Соборності», «Шлях до незалежності».

DSC 0078 - Тільки разом збережемо незалежність

Педагогом-організатором Бас Л.П. разом із президентом та членами гімназійного парламенту було проведено ряд заходів, але найбільше учням сподобався літературний флешмоб «Бережіть Собори  наших душ» та конкурс авторських віршів «Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг». На перерві учні 6-7 класів   вийшовши на шкільне подвір’я об’єдналися в живий «Ланцюг єдності». Учасники заходу, узявшись за руки, утворили «умовний живий ланцюг», який утворили сотні тисяч українців 22 січня 1990 року на згадку про проголошення Акту Соборності.

DSC 0085 - Тільки разом збережемо незалежність

У приміщенні ЦРБ класний керівник Павонська О.О. разом із її працівниками провели відкритий виховний захід, історичну подорож для учнів 7-В класу на тему: «Соборна мати-Україна – одна на всіх як оберіг». Гімназисти читали патріотичні вірші, виконували пісні, розповіли про історію становлення Соборності України, переглянули відеоролики , у яких було коротко розкрито основні події, що передували Дню Соборності, а також подробиці самого пам`ятного дня для Україської Державності.

222 - Тільки разом збережемо незалежність
Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі, а свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

Сіра Н.А.,заступник директора з виховної роботи Городоцької гімназії