Тиждень української мови

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
У Городоцькій гімназії

№ з/п Назва заходу (події) Дата і час проведення Класи Відповідальні
1 Відкриття Тижня  (ознайомлення з основними заходами, оголошення конкурсних програм). 06.11.2017р. Цибуленко Л.В., Оцишена О.П.
2 Випуск загальношкільної газети, присвяченої Дню української писемності та мови; виставка літератури «Наша пісня, наша дума не вмре, не згине». 06.11. 2017 р. Цибуленко Л.В.
3 Конкурс каліграфічного письма «Лист до випускника» 06. 11. 2017 р. 9 класи Ліванська В.Л., Бредняк В.Й.,Цибуленко Л.В.
4 Конкурс малюнків «Диво калинове – чари барвінкові» 07.11.  2017 р. 5-7 класи  Сіра Н.А.
5 Проведення мовознавчого двобою «За Україну, за її мову!..» (М. Вороний) 07.11. 2017 р. 5-6 класи Савченко Н.В.
6 Кінолекторій «Письменники рідного краю» 08.11. 2017 р. 5-11 класи Лісневська А.В.
7 Конкурс на кращого виконавця української пісні 08. 11. 2017 р. 5-9 класи Бас Л.П.
8 Проведення І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика 09. 11. 2017 р. 5-11 класи Оцишена О.П.
9 Організація написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності 09. 11. 2017 р. 9-11 класи Оцишена О.П.
10 Урочисте закриття Тижня української мови «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни» 10.11. 2017 р. 7-8 класи Ліванська В.Л.

Бережіть природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми
Пісню мами, її колискову,
Що уперше почули дітьми.
Все робіть, щоб річки не міліли,
І ліси хай піснями звучать
І щоб мовою рідною вміли
Україну свою оспівать.
Н. Красоткіна

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали  упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова,  класні години.

DSC 0006 300x199 - Тиждень української мови

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Метою всіх проведених заходів було:

• донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати відчуття краси рідної мови;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Спільно зі шкільною бібліотекою вчителі-словесники підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «О мово моя, як спів солов’я».

У 6 клас було проведено конкурс загадок про мову, Україну, а також конкурс на краще декламування віршів про мову.

0 02 04 859548109e844763269b91158428e273b3f9d08c5391a734b90b5a053a6c251e full 300x180 - Тиждень української мови

Доброю традицією стало саме в цей день пригощати учнів та вчителів Городоцької гімназії. Силами учнівського самоврядування та педагогом – організатором було організовано українське частування.  Усі з радістю смакували канапками з салом і часником та запашним солодким узваром. Пригощали усіх охочих – Президент гімназійного парламенту – Бас Рената,   прем’єр – міністр гімназійного парламенту – Коріньовська Аксенія, члени ГП : Бас Ольга  та Мельничук Аліна  допомагали їм.

DSC 0004 300x199 - Тиждень української мови

Серед школярів 5-8 класів було проведено конкурс на кращу ілюстрацію до творів українських письменників. Конкурс на краще виконання  української пісні  було проведено для учнів 5-9 класів.

Класні керівники Коваленко О.В. (5(9)А) та Сокальська Н.Б.(2(6)Б) провели виховну годину «Єдиний скарб у тебе – рідна мова».

DSC 0084 300x199 - Тиждень української мови

Класний керівник 3(7)В класу –Павонська О.О. провела вікторину «Подорож океаном рідної мови».

0 02 04 9742a9cc1df3eab3b028ffda64c86945df6b6bf81f4cb67b1d2f621dc834ea3a full 300x225 - Тиждень української мови

Класний керівник 4(8)Б класу – Ліванська В.Л. провела відкриту виховну годину «Свято рідної мови».

DSC 0192 300x199 - Тиждень української мови

Провідна ідея всіх святкових заходів – повчальність, яка надає нащадкам історичний досвід, виховання національної самосвідомості, патріотичних почуттів в учнів, бажання примножувати родинні традиції, розуміння своєї причетності до подій, які відбувались в історії України.

7 листопада відбувся  Мовознавчий двобій  «За Україну, за її мову!..» (М. Вороний). Конкурс на знання рідної мови серед учнів 7-8 класів, який підготувала і провела  вчитель української мови  Цибуленко Л.В. У цікавій формі проходили змагання команд «Мовознавці» та «Лінгвісти».

У День української писемності та мови у нашій школі стартував шкільний етап конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика серед учнів 5-11 класів. У ньому взяло участь 28 учнів.

DSC 0063 300x199 - Тиждень української мови

Швидко та цікаво спливає час, предметний тиждень добіг кінця. Сьогодні святкові заходи вже стали спогадами, що виринають у пам’яті та майорять на яскравих фотознімках. Таланти учнів приємно вражають, а небайдужість і відповідальність у щоденних справах творити нові шедеври прекрасного . Переможців визначено, нам залишається лише одне – чекати повторення яскравих урочистостей. А вже зараз знову хочеться поринути в глибінь безцінного скарбу української мови та літератури, рідних традицій та неймовірних талантів наших учнів.

Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків, мову Шевченка і Франка. Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших  нащадків, щоб процвітала Україна. З любові до рідного слова починається любов до України.