Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці учнів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає. Необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Саме тому з метою підвищення рівня обізнаності дітей з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій з 24.04 по 28.04.2023 року у Городоцькому ліцеї № 1 пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. 27 квітня був проведений день Цивільного Захисту. Під час якого були проведені імітація замінування навчального закладу та тренувальна евакуація (7-11 класи). Запрошені представники ДСНС та поліції розповіли ліцеїстам, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. У ході зустрічі учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу рятівників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Протягом тижня педагогами були проведені заходи, направлені на засвоєння і поглиблення знань безпечної поведінки та вироблення практичних навичок у різних ситуаціях. Упродовж тижня для здобувачів були проведені відеолекторій “Безпека в побуті”, бесіда “Небезпека купання в забруднених водоймах” та інформаційний дайджест “Ознаки небезпечних територій”. Для учнів 5-6 класів пройшли інформаційні години “Безпека вдома”, де учні пригадали правила безпечної поведінки в побуті, знайомилися з видами небезпеки, виявляли небезпечні місця в домі, поглиблювали знання при експлуатації газо- та електроприладів, при користуванні предметами побутової хімії. Для ліцеїстів проведені бесіди “Безпека на вулиці”(5-6 класи). Під час яких діти поновлювали знання про дорожній рух, правила поведінки на дорогах, поводження з тваринами. Для учнів 7-8 класів проводились години спілкування “Безпека в лісі та біля водоймищ”. Діти згадали та поглибили свої знання з правил відпочинку на воді та біля неї. Через те, що Україна знаходиться в активній фазі збройного конфлікту, на жаль, майже щодня відбуваються нещасні випадки. Саме тому для учнів 9-11 класів були проведені інформаційні години про правила поводження з невідомими предметами. У ході цих бесід здобувачі освіти дізнались, що робити, якщо побачили чи знайшли підозрілий предмет; що робити, якщо побачили офіційні та неофіційні попереджувальні знаки або ж зайшли на небезпечну територію. Усі заходи, що проходили в рамках тижня знань з безпеки життєдіяльності, сприяли усвідомленню значення безпеки дітей, допомогли всім учасникам освітнього процесу узагальнити свої знання про вміння діяти у надзвичайних ситуаціях.

zobrazhennya viber 2023 05 04 14 18 03 505 1400x1050 - Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності