Виховна робота

УКРАЇНСЬКА – МОВА ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

27 жовтня світове українство відзначає День української писемності та мови (Указ Президента України № 455/2023 від 28 липня 2023 р.). Свято традиційно відзначається у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Саме з його іменем пов’язують започаткування писемної української мови.

23 жовтня у Городоцькому ліцеї №1 розпочався тиждень присвячений Дню української писемності та мови. Головна мета тематичного тижня – заохочення учнів вчити рідну мову, цікавитись її історією й розвивати навики, пов’язані з нею.

До проведення заходів долучились вчителі-філологи, бібліотекарка та учнівське самоврядування. Найяскравішими заходами тижня були, звичайно, святкові змагання, конкурси що традиційно проводилися для учнів.

Вчителька української мови та літератури Ліванська В.Л.  провела у 9-их класах тестування на знання  мовних правил «Написання слів іншомовного походження». У 7-а класі — мовна гра – змагання “Лінгвістична головоломка” спонукали учнів до творчості й пізнання. Віночок віршів “Українська мова, наче ясне сонце, заглядає в кожен дім, в кожне віконце” звучав у виконанні учнів 6 -В класу.

Мовознавчу інтерактивну гру “Наша мова – наша зброя» (6-Б клас), що змогла згуртувати учнів навколо спільних завдань і дала відповіді з теми української писемності у розважальній формі, провела Болотюх І.О.

Цікавими заходами тижня були змагання, конкурси що провели Цибуленко Л.В. та Бредняк В.Й.: мовознавча гра: «У царстві української мови» (10-Б і 10-В), інтелектуальна вікторина «Хто зверху» (11-Б).

 Савченко Н.В. провела інтелектуальну вікторину «Знавець рідної мови» у 5-Б, метою якої було формувати розуміння, що без мови не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

           Висловити свої міркування щодо актуальної проблеми українського суспільства змогли учні 11-В класу у конкурсних творчих роботах «Слово до слова…».

           Учні 7-В класу відправилися  у мандрівну гру на знання української мови – «Юні філологи», впродовж якої дві команди: «Мовознавці»  й «Словограй» змагалися за звання кращих любителів слова: складали вірші, пригадували орфографічні правила, алфавіт, «будували» слова.

У дивовижний і різнобарвний світ крилатих висловів поринули учні 6-А класу у грі-змаганні “Країну, де вирази стійкі живуть, Фразеологією звуть”. Ці заходи провела вчителька Слободян С.В.

Ми живемо в історичні часи й маємо як ніколи раніше турбуватися про сьогодення, у тому числі, й про нашу мову. Саме тому, залишається незмінна традиція — кожного року, у День української мови та писемності, писати радіодиктант. Також цього року учні та вчителі ліцею долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності 2023.

Вивчаймо, плекаймо та бережімо українську мову, адже допоки вона живе – живе і нація. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!   

Світлана Слободян

yzobrazhenye viber 2023 10 27 17 18 54 692 - УКРАЇНСЬКА – МОВА ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button