Виховна робота

«Василь Симоненко – витязь молодої української поезії»

                                                                            З глибин народного життя вийшла поезія     

                                                                      Василя Симоненка. … Вітер часу не остудив

                                                                      Симоненкових поезій, вогнем душі жаріють

                                                                      вони й сьогодні…

                                                                                                               Олесь Гончар

                8 січня виповнилось 85 років з дня народження  українського поета, прозаїка, публіциста,  перекладача, журналіста, шістдесятника Василя Андрійовича Симоненка.

                Поет зраненого серця… Його наснажувала полтавська земля. На Лубенщині він плекався у материних любистках, чорнобривцях, широких трав’янистих луках, там зростив душу життєдайною водою дідівської криниці, там відчув і проніс через коротке життя глибоку синівську любов до краю, що спородив, до народу, що дав крила і мудрість.

               Двадцять вісім літ накувала йому зозуля. Всього 28. Спалахнув зорею і – згас, гнаний владою. Його чорнили й залякували, переслідували й перетинали творчі шляхи. Та не згас Талант. Він, як сяйво, зоріє над нескінченною дорогою в скарбницю духу народу нашого. Твори Василя Симоненка дістали всенародне визнання. Його творча спадщина – десятки віршів, казок, новел, об’єднаних у збірки, лишилися навічно золотими розписами на ниві української духовності.

             До ювілею поета в шкільній бібліотеці Городоцького ліцею №1 була оформлена книжково- ілюстративна виставка « Поборник Правди, Честі та Краси».

zobrazhennya viber 2020 01 20 10 06 57 - «Василь Симоненко – витязь молодої української поезії»

             16 січня завідувач бібліотеки Панкевич Н.П. спільно з класним керівником Богуш Л.Д. провела з десятикласниками літературне свято «Василь Симоненко – витязь молодої української поезії». Ведучі познайомили ліцеїстів з нелегким життєвим шляхом та творчим  доробком поета. Учні переглянули відеоролик на тему « Лицар нескореного покоління», читали чудові вірші Василя Симоненка, виконували пісні на слова поета.

zobrazhennya viber 2020 01 20 10 06 572 - «Василь Симоненко – витязь молодої української поезії»

              Поезія В. Симоненка живе, їй відкритий шлях до юнацьких сердець, до народу, до України, – нині вже оновленої, незалежної, соборної, – вона навіки увінчала поета своєю любов’ю. Завершилось літературне свято нотою життєвого оптимізму –  піснею на слова Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина?» у виконанні музичного гурту «Піккардійська терція».

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button