Оголошення
Головна , Робота гімназії , Виховна робота , Виховна робота , «Єдиний скарб у тебе – рідна мова»

«Єдиний скарб у тебе – рідна мова»

Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

І народу без мови нема.

Згідно з Указом Президента  9  листопада  відзначається день української писемності і мови. Рідна мова для кожного є оберегом, таїть у собі пам’ять народу, оберігає й передає із покоління в покоління духовні скарби. Мова – це наше минуле.

Прислухайтеся: з ранку й до вечора навколо вас звучить  мова . Ми всі так звикли до цього, що майже не помічаємо звучання  мови .

Мова – одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію.

Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови – священний обов’язок кожного.

Саме сьогодні, 9 листопада, учні 2(6)Б та 5(9)А класів провели спільну виховну годину на тему: «Єдиний скарб у тебе – рідна мова». (класні керівники – Сокальська Н.Б. та Коваленко О.В.)

Метою якої було надати учням поняття про те, що рідна мова для кожної людини — це те життєдайне джерело, з якого вона черпає свою енергію, життєву силу, що передається віками, з покоління в покоління цілим народом, рідним краєм; учити учнів правильно розмовляти рідною мовою; збагачувати словниковий запас; розвивати і збагачувати мовлення учнів; виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання зберегти її чистоту і красу.

Сьогоднішній наш захід ще раз показав усім, що найголовніше для кожної людини – це її рідна мова. Це – тиха мамина колискова, мудре батьківське слово. Це – наша гордість.

Бережімо її, гордо всім заявляємо: «Я – українець. Син чи донька цієї землі. Я пишаюсь цим, люблю свій народ, свою землю, свою мову!

Бажаємо усім любити і шанувати рідну мову. Добре її знати. А для того добре вчитися і багато читати.

 

Матеріал розмістив користувач: Коваленко Олена

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

x

Прочитайте також

День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, який ґрунтується ...