Виховна робота

Запорука щасливого життя дитини – її здоров’я та безпека

«Життя – це те, що люди найбільше

намагаються зберегти і найменше бережуть»

Жан де Лабрюйер

 Найвища цінність суспільства – людина. Проте з кожним роком збільшується кількість чинників, які негативно впливають на її життя та здоров’я. Здебільшого ці чинники породжує сама людина: науково-технічний прогрес, діяльність людини, її необачне поводження з природою. Тому пріоритетом  на сучасному етапі розвитку людини  визнано безпеку кожної людини, особливу увагу суспільство сьогодні приділяє безпеці дитини. З метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти, є потреба у проведенні в закладах освіти профілактичних заходів. Одним з таких  заходів є Тиждень безпеки дитини.

У нашому ліцеї Тиждень  безпеки дитини був проведений з 22 по 26 квітня.

У його рамках проходили найрізноманітніші заходи, основною метою, яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти.

Кожен день тижня у ліцеї проходив під певним гаслом.

 Так  у понеділок усі заходи  організовувалися під гаслом «Найбільше багатство – здоров’я»

У цей день класними керівниками 5-7-х класів були проведенні виховні години на теми: «Здоровий спосіб життя», «Збережи найдорожче».

viber image1 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Надзвичайно сподобалися ліцеїстам спортивні змагання «Спорт-це здоров’я. Спорт-це життя», які підготували та провели вчителі фізичної культури Вірик А.К., Хоптова І.С. Учні 5-6-их класів активно брали участь у рухливих іграх та естафетах, а учні 9-10-х класів у силових видах спорту.

13 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 18 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 14 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 10 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 11 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 12 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Завідувач бібліотеки Панкевич Н.П. презентувала ілюстративно-книжкову виставку «Подорож у світ безпеки».

 Медична сестра ліцею Чернецька В.В. провела із учнями 6-7-х класів профілактчні бесіди «Це повинен знати кожен».

8 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

 З метою поліпшення знань дітей з питань особистої безпеки та захисту життя, вироблення в них умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я  усі заходи у вівторок проходили  під гаслом: «Умій захистити себе сам»

Класні керівники 8-10-х класів для своїх вихованців провели виховні години  «Безпека людини у надзвичайних ситуаціях»

Для учнів 5-х класів члени Городоцького молодіжно-патріотичного об’єднання «ХОМА» провели захід «Безпечна поведінка» із переглядом мультфільмів.

DSC 0376 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Учні 9-10-х класів разом із вчителем інформатики Коваленко О.В. працювали над створенням відеороликів  та буклетів «Безпека понад усе». Для учнів 7-х класів був організований перегляд відеофільмів про НС та загрози, які вони несуть.

22 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 23 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Останнім часом почастішали трагічні випадки пожеж, і аналіз причин їх виникнення переконують у необхідності організації роз’яснювальної роботи з дітьми і батьками.

 Тому гаслом середи  стали слова: «Сірник не чіпай – вогонь не закликай».

19 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

У цей день класний керівник 9-А класу  Богуш Л.Д. для своїх вихованців організувала  та провела зустріч із  головним інспектором Горордоцького РСГУДСНС України у Хмельницькій області Овчаруком І.М.  на тему: «Правила пожежної безпеки в школі і у дома. Засоби пожежогасіння».

9 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Завжди існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема, пожежі. Тому класні керівники 5-А класу та 6-Б класу, Ярчак Л.К,  Гаврищук А.Д. разом із Масною М.А, вчителем предмету «Основи здоров’я для ліцеїстів провели виховні години: «Пожежна безпека в оселі», «Вогонь- ворог, вогонь – друг».  

viber image 2019 04 19 15.10.42 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Безпека – це не сума засвоєних знань, а вміння правильно себе вести в різних ситуаціях , тому наступний день у ліцеї проходив під гаслом: «Ми все знаємо і все вміємо!»

Для учнів  5-х класів у приміщенні шкільної бібліотеки  Панкевич Н.П. провела конкурс – вікторину «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

25 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Учнівським самоврядуванням та шкільною агітбригадою «Агенти змін» для ліцеїстів був проведений флешмоб «Здоров’я – це майбутнє. Ми потребуєм змін», у якому взяли участь велика кількість ліцеїстів.

2 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 7 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

 Для учнів 6-7 класів пройшов конкурс « Життя у безпеці».

24 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Новіковою О.Г. для учнів 8-х класів проведено виховний захід  «Маніпуляційний вплив медіа».

viber image - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Уміти надати вчасно першу домедичну допомогу – ще одна гарантія для створення безпечного шкільного середовища. Масною М.А., вчителем педмету основ здоров’я,  з учнями 11-х класів були поведені практичні заняття з надання першої медичної допомоги потерпілому, ознайомлення з індивідуальними засобами захисту.

5 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 6 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека 7 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Заступником директора з виховної роботи Сірою Н. А.  та класним керівником 10-Б класу Цибуленко Л.В. був проведений захід «Безпечна праця- крок у щасливе майбутнє», на який була запрошена  Сандурська В.О., страховий експерт з охорони праці Фонду соціального страхування.

2 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Щоб навчити учнів діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій у п’ятницю пройшов день цивільного захисту під гаслом «Живи цікаво та безпечно». Учні та педагогічний колектив ліцею удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя.

3 - Запорука щасливого життя дитини - її здоров’я та безпека

Кожне цивілізоване суспільство дбає про своїх нащадків. Адже, безпека дитини та її здоров’я  в нашій країні є одним  з найважливіших завдань держави, освітянських  установ та самих батьків, тому що безпечне, здорове  життя дитини – це щасливе життя.

Заступник директора з виховної роботи , Сіра Н.А.

 

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button