Виховна робота

Зима, що нас змінила (Пам’ять про Небесну Сотню)

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого “справедивість”, “гідність”, “свобода”, “Україна” були не просто словами, а сенсом їх життя.

Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. І за часів боротьби за незалежність 1917-1921 років. І під час Другої світової. І на початку 1990-х.

П’ять років тому на Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. І хоч кулі снайперів – це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались…

Так на Майдані з’явилась ще одна сотня – Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну – життя. І для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам’ятали – хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.

viber image 2019 02 20 19.30.15 - Зима, що нас змінила (Пам'ять про Небесну Сотню)

20 лютого 2019 року в пам’ять про героїв Небесної Сотні у Городоцькому ліцеї  № 1 було проведено багато виховних заходів, одним з них був спільний захід із міським Будинком культури у приміщенні художньої школи,на якому були присутні працівники будинку культури, класний керівник 10-А класу – Коваленко О.В., педагог-організатор – Бас Л.П. та учні 10-А класу. Усі разом урочисто співали гімн України, слухали цікаві та повчальні розповіді, а також переглянули фільм «Зима,що нас змінила».В як4ому розповідали історію Устима Голоднюка зі Збаражу.  В залі панувала неймовірна тиша,а на очі наверталися сльози….

DSCN7988 - Зима, що нас змінила (Пам'ять про Небесну Сотню)

Люди, які протестували проти злочинних дій режиму, походили зі всіх регіонів України; вони були дуже різними: і за релігійними вподобаннями, і за політичними переконаннями, і за соціальним статусом. Але було у них і дещо спільне: всі вони мріяли жити у незалежній, вільній Україні, у країні, де кожен має право на вільне висловлення власної думки, де всі поважають закон і права людини. Ці люди відчували себе європейцями та мріяли про європейське майбутнє своєї країни.

Трагічні події на майдані Незалежності увійшли до новітньої історії України і стали символом всенародного опору.

Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна.

Педагог-організатор – Бас Л.П.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button