Міжнародний день Інтернету
4 квітня, в день смерті святого Ісідора Севільського, покровителя учнів та студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах, відзначають МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНТЕРНЕТУ. Також дата 4.04 дуже схожа на помилку HTTP 404. У1998 році католицька церква визнала всесвітню мережу скарбницею людського знання. Ісидор Севільский став тимчасовим покровителем. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем інтернету, Іоанн Павло II сказав, що інтернет — це і є свого роду енциклопедія людських знань. Крім того, саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, віддалено нагадує гіперпосилання, використовувані в Мережі.
Сьогодні Інтернет заполонив усі куточки земної кулі. Щодо нашої держави, то Україна входить до першої десятки країн Європи за кількістю інтернет-користувачів — доступ до всесвітньої павутини мають до 15 млн. українців. Кожен користувач в Інтернеті знаходить справу за уподобанням: хтось скачує музику чи переглядає фільми онлайн, «зависає» в соціальних мережах, розважається на форумах чи проводить час за іграми, які можуть об’єднувати гравців з усіх куточків світу, дехто заробляє гроші, не виходячи з дому за допомогою он-лайн торгів, рекламних оголошень, веб-дизайну. Разом з тим, Інтернет приходить на допомогу учням та студентам у пошуках інформації під час підготовки до занять, написанні рефератів, курсових і т.д.
Чим сьогодні слугує Інтернет? Звісно, відповіді були різні. Дехто у розмові про Інтернет починає розповідати про популярну соціальну мережу „В контакте”, яка є найпопулярнішою соцмережею України – майже 67% українців відвідують її щодня, адже тут можна поспілкуватись з друзями та зовсім незнайомими людьми, викласти свої світлини з різних подій, знайти кохання, а також його втратити. Хтось вважає Інтернет альтернативою бібліотекам, адже куди зручніше вдома шукати інформацію за допомогою пошукових мереж, ніж проводити години в бібліотеці, перегортаючи „гори книг”. Багато опитаних розповідають як Мережа допомагає їм на контрольних та іспитах!
Проте ми всі знаємо, що ще якихось 5-7 років тому Інтернет був дорогим задоволенням, до того з надзвичайно низькою швидкістю для звичайних користувачів. А чи задумувались ви, як проходило навчання, коли Інтернету не було?
Студенти тих часів вели охайні конспекти, заводили окремі зошити для шпаргалок, щоб при підготовці до семінару одразу заносити найважливіше до цього чудо-зошита, який був соломинкою для потопаючого на іспитах. Матеріал для підготовки брали у бібліотеках!
Завдяки Інтернету з’являються нові слова та афоризми, субкультури та нові форми спілкування, які для наших батьків є незрозумілими. Безумовно, Інтернет відкриває безліч можливостей для суспільства, але також забирає час, який людина проводить в ньому. Сьогодні, навіть учні початкових класів надають перевагу проведенню часу за комп’ютером в соціальних мережах та іграх он-лайн, замість гри з однолітками на вулиці. Все це весело, якби не було так сумно.
Тож використовуйте Інтернет з користю, а головне з обережністю, адже ним «блукає» безліч аферистів у пошуках наївних жертв; не замінюйте живе спілкування на спілкування он-лайн, адже нічого не може бути ціннішого, ніж усмішка рідної людини, жива емоція чи жест, яку не замінить жодний смайлик!