Пам’ять – нескінченна книга…
“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”
Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.
Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.
З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, у нашому закладі було організовано виставку стіннівок,проведено тематичні виховні години, завідувач шкільною бібліотекою Панкевич Н.П. оформила ілюстративно – книжкові виставки “ Трагічні сторінки історії України» та «Згадуємо, пам’ятаємо, не забуваємо…» ( корпус №2). На виставках представлені книги, газетні вирізки, фотографії, свідчення очевидців про страшну трагедію в історії нашого народу.
22 листопада в шкільних бібліотеках Годоцького ліцею № 1 були проведені голосні читання « Бабусиної розповіді « Хліба…» та уривків із роману Уласа Самчука « Марія» Учні ліцею переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались .
Кожна людина живе у трьох вимірах: учора, сьогодні, завтра. Учора – це наша історія. Вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Кожен народ, якщо він справжній народ, має свою власну історію та пам’ять.
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
Не дай голосам згаснути. Запаліть свічку пам’яті в День вшанування пам’яті жертв Голодомору!
Педагог-організатор – Бас Л.П.