Виховна робота ліцею

Подаруймо землі свободу!

Живучи на планеті Земля, ми ніколи не замислюємося, наскільки багато вона нам дає: як вона піклується про нас, годує, дає притулок та все необхідне для життя своїх дітей. Вона – наша годувальниця, наше все. Мабуть, саме звідси пішло висловлювання – Матінка-Земля. А що ми, люди, даємо їй натомість?

Щороку, щоб ушанувати нашу годувальницю та зробити щось корисне для неї, люди всього світу святкують День Землі. Історія цього свята пов’язана з ім’ям Джона  Мортона  адміністратора штату Небраска, розташованого на півночі американського континенту, що запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Успіх першої акції, що відбулася у 1970 році цього дня у США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі». Ініціатива отримала підтримку населення та набула популярності. Понад 200 млн. людей зі 141 країни взяли участь в заходах у 1990 році.

80970679 300x199 - Подаруймо землі свободу!

Зараз, на жаль, людство нічим не віддячує нашій годувальниці, а тільки підливає масло у вогнище і без того катастрофічно масштабного забруднення навколишнього середовища. Нашу матінку взяв у полон товстий шар сміття.

Наше містечко не є винятком з тієї ситуації, що склалася на всій земній кулі. З приходом весни величезна кількість сміття, що була захована від наших очей під снігом, дала про себе знати: нежилі території нашого містечка (ліси, парки, галявини, пляжі, позаміські траси) захаращені пластиковими та скляними пляшками, поліетиленовими пакетами, обгортками від їжі та алюмінієвими банками. Важко не погодитися з тим, що це не лише не естетично, це ще й дуже небезпечно для життя та здоров’я мешканців прибічних територій. Трохи статистики: у природних умовах папір розкладається протягом 2-5 місяців, недопалки від 1 року до 12 років, поліетиленові пакети розкладаються 10-20 років, час розпаду пластику в природному середовищі – 400 років, алюмінію – до 200 років, поліетиленової пляшки – 100 років, скляної пляшки – один мільйон років! Згідно з дослідженням, людина, яка проживає в районі з забрудненням навколишнього середовища токсинами, втрачає в середньому 12,7 років життя. Варто нарешті взятися за розум та привести до ладу наше містечко.

Саме з метою допомогти очистити наше місто, учні дев’ятих та одинадцятих класів і вчителі Городоцької гімназії 23 квітня провели благодійну акцію «Чисте довкілля», присвячену Дню Землі. Учасники акції прибирали територію лісу біля автовокзалу. Плідно попрацювавши, діти та вчителі винесли 40 мішків сміття (!), що там залишиливідпочиваючі ще минулого року під час літнього сезону.

Організувавши цю акцію, її учасники закликають усіх мешканців Городка очистити наше місто від відходів та сміття. Звільнімо Землю від полону! Подаруймо їй свободу!

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - Подаруймо землі свободу!

About the author

Хорошова Юлія
учениця 11-Б класу Городоцької гімназії

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button