Школа педагогічної майстерності для педагогів – організаторів на тему: «Формування лідерів нової формації засобами учнівського самоврядування».
Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам ХХІ століття.
З метою удосконалення роботи з учнівськими самоврядуванням на базі Городоцького ліцею №1 20 березня 2019 року відбулася Школа педагогічної майстерності для педагогів – організаторів на тему: «Формування лідерів нової формації засобами учнівського самоврядування».
Під час теоретичної локації заступник директора з виховної роботи Сіра Неля Антонівна презентувала виступ на тему: «Розвиток гармонійної особистості ресурсами учнівського самоврядування». Неля Антонівна зазначила, що функція ліцею полягає не тільки у навчанні й вихованні молодого покоління, але й його соціалізації, формуванні життєвої компетентності, розвитку соціально значимих якостей.
Під час практичної локації учасникам заходу було представлено засідання учнівського парламенту з елементами тренінгових вправ на тему: «Лідер та його команда», яке провела педагог-організатор ліцею №1 Бас Людмила Петрівна, під час якого учні-активісти вчилися працювати в команді та набували лідерських якостей.
Яскравим прикладом превентивних заходів, які організовуються у ліцеї стало проведення учасниками молодіжно-патріотичного осередку «Хома» ток-шоу «Твоє життя – твій вибір», у якому обговорювали питання здійснення неповнолітніми правопорушень, досліджували проблематику насильства в суспільстві щодо неповнолітніх й намагалися знайти ефективні шляхи вирішення цих проблем.
Ток – шоу проходило у класній кімнаті – імпровізованій студії. Зал умовно розділено на 4 зони: аудиторія гостей, які мали право висловлювати свою точку зору за допомогою червоних і зелених карток; дві групи учасників учні 11 – их класів (червоний і зелений сектори), які вели дискусію, шукаючи аргументи за і проти шкідливих звичок, булінгу; група експертів, які висловлювали компетентну думку з приводу почутого .
У ролі експертів були запрошені: Загранюк Андрій Віталійович, старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції Городоцького відділу поліції головного управління національної поліції в Хмельницькій області, капітан поліції та члени осередку «Хома».
Шкільний психолог ліцею, Павонська Олена Олексіївна провела тренінг «Всебічний розвий особистості, який проходив в дружній, приємній атмосфері, де кожен педагог – організатор зміг проявити себе, свою творчість та педагогічні таланти.
Методист методичного кабінету відділу освіти Городоцької міської ради Бондарчук Людмила Леонідівна, підсумовуючи роботу Школи педагогічної майстерності, підкреслила, що сучасний педагог-організатор це носій освітніх суспільних змін. Основне завдання освітян – виховати особистість компетентну, творчу, здатну до життя й діяльності в ХХІ столітті. Але для цього потрібен педагог-організатор з високою компетентністю, розвиненими творчими здібностями, високим рівнем інтелігентності, духовно-морального потенціалу, конкурентоспроможності, ерудованості, здатний до безперервної освіти.
По закінченню гості щиро подякували організаторам за змістовний, повчальний та цікавий захід, та побажали подальших успіхів та творчих злетів всім працівникам ліцею, адже творчість учителя – це передумова зростання його педагогічної майстерності.