Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі
16 травня в Городоцькому ліцеї №1 відбулося свято «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі».
Вперше відзначати День вишиванки було запропоновано в 2006 році за ініціативою студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Їй так сподобалося те, що її друг весь час носив вишиванку, що вона вирішила втілити в життя цю цікаву традицію. Тоді ж у вишиванках на заняття прийшли і студенти, і викладачі.
Незабаром цю студентську ініціативу підхопили по всій країні, і тепер теплого травневого дня, присвяченого вишиванці, на вулицях українських міст красується безліч людей, одягнених саме в це вбрання.
Українська народна вишивка — унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і знаходять відображення думки і настрій людини, що її творила, красу природи.
Учні 8-А класу виконали пісні про мамину сорочку та про вишиванку, розповіли вірші про український оберег – вишиванку.
Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами – оберегами. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусідів, традиційний звичай взаємодопомоги – це все родовідна пам’ять, наші символи, історія. На завершення свята пролунало побажання його гостям.
Хай вам сміється доля журавлина,
Поля розлогі колосом цвітуть,
Нехай червоні ягоди калини
На вишиванках осявають путь.