Засідання приурочене Міжнародному дню рідної мови
Історія народу нагадує тернистий шлях, що веде нас із сивої давнини у сучасність. Не можна пройти його, не поранившись колючими голками.
Такий шлях проходить кожен народ. Впродовж свого існування нація переживає занепад і піднесення. І чого буде більше, залежить від здатності зберігати і правильно використовувати спадщину предків. І матеріальну, і духовну.
Деякі народи, на жаль, поступово втрачають свої етнічні особливості, такі, як мова, культура, традиції. Кожен з цих аспектів важливий, а найголовнішим серед них є мова. Мова – неоціненний Божий дар, який даний кожній людині. Вона супроводжує нас від народження і аж до смерті.
Мова — душа народу, його духовна сутність. Значення її дозволяє людині піднятися вище у своєму розвитку. Мова — не тільки засіб спілкування. Це етнічна категорія, що притаманна кожному народові.
Починаючи з 21 лютого 2000 року, в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Це святкування відчутне у кожному навчальному закладі нашої країни.
18 лютого 2014 року у гімназії відбулося розширене засідання методичного об’єднання вчителів української мови та літератури та світової літератури. Засідання було приурочене Міжнародному дню рідної мови. Були запрошені на засідання директор гімназії Станиця С.В., заступники директора з навчальної та виховної роботи Легкий Г.А та Мазій А.І., а також представники місцевого телебачення.
Святкове засідання проходило в надзвичайно урочистій атмосфері. Усі члени кафедр взяли активну участь в організації та проведенні методо’бєднання. Зі змістовними доповідями виступили вчителі: Ліванська В.Л. («Мова – духовний скарб народу»), Гонтар Р.Д. («Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова»), Цибуленко Л.В. («Мова в житті людини»). Педагоги – словесники, що виступали, переконливо і хвилююче розповідали про утиски рідної мови протягом століть, про її багатство та мелодійність пісень, а також звісно, про її невмирущість. У промовах сміливо і завзято звучали поезії про мову відомих митців Т.Г.Шевченка, М.Рильського, В.Симоненка, О.Олеся, В.Сосюри та інших.
Вдалим продовженням методоб’єднання словесників була підготовлена заздалегідь Савченко Н.В презентація про основоположника української літературної мови Т.Г.Шевченка та про лауреатів Національної премії ім.Т.Г.Шевченка.
Окрасою цього святкового засідання стали незабутні авторські вірші про мову та Великого Кобзаря Бредняк В.Й.