Знай свої права, Дитино!
Не меркнуть зорі,
Йдуть у небуття,
Бо мають право вік світити.
Я ж маю право на життя,
Я гідно мушу жити.
11 грудня в рамках акції “16 днів проти насилля” у 3(7)А класі була проведена виховна година «Знай свої права, Дитино», присвячена правам і обов’язкам кожної дитини нашої країни. Діти не лише поповнили свої знання про права і обов’язки, а й зрозуміли значущість таких важливих документів, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини. Дізналися про те, як закони захищають і охороняють дітей у нашій країні.
Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.
Зокрема було звернено увагу дітей на такі правові аспекти:
- Права людини не можна купити, заробити чи успадкувати. Людина має їх від народження — це “природні права ” кожної людини.
- Права людини є однаковими для всіх людей, незалежно від раси, статі, віровизнання, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження. Всі ми народжені вільними і — рівними у гідності та правах — права людини “універсальні”.
- Права людини не можна відібрати – ніхто не сміє позбавити іншу людину цих прав за будь-яких умов. Люди наділені ними навіть тоді, коли закони їхніх країн не визнають прав людини чи коли уряди порушують їх: наприклад, коли в країні існує рабство, раби все одно мають права, хоч ті й порушуються — права людини “невід’ємні”.
- Для того щоб жити з гідністю, всі люди наділені правом на свободу, безпеку та гідні людини норми громадського життя — права людини “неподільні”.
Коли ми говоримо, що права людини притаманні кожному, ми розуміємо під цим також, що кожен із нас має обов’язок поважати права іншої людини.
Класний керівник – Коваленко О.В.