Розробка уроку “Репродуктивне здоров”я молоді”
Тема: Репродуктивне здоров’я молоді.
Мета: Навчити учнів цінувати своє здоров’я, родинні стосунки. Ознайомити як впливають психоактивні речовини на здоров’я та чому ВІЛ/СНІД руйнує здоров’я людей та молодої сім’ї.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Що таке здоров’я?
Як бути здоровою людиною?
Вч. У п’ятому класі розпочали вивчати основи здоров’я. На перших уроках ми говорили про здоров’я. Пригадуєте ромашку, яка стала помічником нам у вивченні наших розділ. (вч. Відкриває ромашку). Повторюють складові здоров’я.
Фізичне здоров’я – людина це живий організм, він росте, розвивається, у неї змінюється маса тіла, зріст, розвиток, розмір усіх органів, людина рухається, працює.
Соціальне здоров’я – усе своє життя в оточенні інших людей, певних соціальних груп. Саме так дитина пізнає світ, поводиться так як хоче щоб поводилися із нею.
Психічна складова – надзвичайно важлива, вона визначає розвиток людини як особистості, забезпечує її пристосування соціальному середовищі та душевному благополуччю.
Духовна складова – без неї людина прожити не може, це розумна думка, весела вдача, доброта, мудре слово, щире серце.
Інтелектуальна складова – розвиток інтелекту дає можливість жити людині у цьому суспільстві.
III. Повідомлення теми і мети уроку
Оголошення плану уроку.
- Чинники міцної родини.
- Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоров’я
- ВІЛ СНІД та здоров’я
- Пояснення уроку.
Вч. Наш урок можна розпочати із будь-яких слів, які знаходяться у нас на уроці.
Здоров’я – це рівень резервних можливостей людини. Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши-плачемо.
Вч. Хтось народжений бути митцем, хтось-фінансовим генієм, а хтось-майбутнім олімпійцем. Та більшість людей можуть почуватися щасливими, лише виконавши особливе призначення – продовження роду.
Родина є однією з найважливіших життєвих цінностей. Від родини насамперед залежать здоров’я і розвиток дітей. У ній задовольняються їхні базові потреби – соціальні, фізіологічні й духовні.
Фізіологічні потреби.
Мати й батько прагнуть створити затишний дім, дбають, щоб члени сім’ї були нагодовані й одягнені.
Дім – це особливе місце, де людина почувається в безпеці.
Соціальні потреби.
У родинні панує любов, повага, вірність. Тут дитина вчиться спілкуватися, розв’язувати конфлікти і будувати свої стосунки з батьками, братами і сестрами, численними родичами.
Духовні потреби.
Дитина вперше знайомиться з прекрасним, тут їй співають першу колискову, читають першу книжку.
Робота з учнями ( учні створюють герб своєї родини).
Вч. Важливим чинником міцної родини є сім’я.
Робота в зошиті.
Репродуктивне здоров’я – це здатність чоловіка або жінки протягом плідного віку народжувати здорових дітей.
Вч. Репродуктивне здоров’я залежить від якості доступних у державі медичних послуг, профілактичної освіти, пропаганди здорового способу життя у засобах масової інформації.
Вч. Тютюн, алкоголь і наркотики негативно впливають на всі складові репродуктивного здоров’я чоловіків і жінок: їхню здатність до зачаття; перебіг вагітності і пологів; життєздатність дитини, її фізичне здоров’я, успіхи у навчанні, характер.
Вживання психоактивних речовин спричиняє затримку фізичного, психологічного розвитку плоду. Психоактивні речовини негативно впливають на перебіг вагітності й пологів.
Вч. Від тоді як було відкрито ВІЛ, минуло майже 30 років. За цей час епідемія ВІЛ/СНІД охопило планету. За оцінками експертів в Україні інфіковано 1, 63% дорослого населення. Це означає, що епідемія набирає загрозливих масштабів.
Робота в групах. Учні поділяються на три групи ( виконують роботу у формі презентацій).
Група – Чинники міцної родини.
Група – Вплив психоактивних речовин на репродуктивне здоров’я.
Група – Убережи себе від ВІЛ\СНІД
Учні захищають свої презентації.
- V. Закріплення знань.
Учні показують свої презентації зроблені під час уроку і таким чином закріплюють вивчений матеріал.
- Домашнє завдання.
Урок 6.
Вчитель основ здоров”я – Масна М.А.