Технологія «лепбук» як засіб формування життєвих компетентностей учнів на уроках образотворчого мистецтва
На сьогоднішній день перед педагогами стоїть завдання пошуку нових нестандартних форм взаємодії з учнями. На зміну традиційному приходить продуктивне навчання, яке спрямоване на розвиток творчих здібностей, формування у школярів інтересу до творчої діяльності. Сучасній дитині необхідно не стільки багато знати, скільки послідовно і доказово мислити, проявляти розумову активність.
Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності з учнями, засіб їх творчого розвитку та самовираження, можливість створити оригінальний продукт, здійснюючи при цьому певний пошук, дослідження, комбінуючи, переносячи знайомі способи дій, вдаючись до нових підходів у вирішенні та виконанні завдань.
На уроках образотворчого мистецтва, учні 5-6-х класів, працювали над створенням лепбуків на тему: «9 листопада –День української писемності та мови». Під час опанування цієї інноваційної технології, діти працювали над такими етапами: «постановка проблеми», «складання плану», «створення макета», «продумування наповнення лепбуку», «збір інформації та матеріалу» та «безпосереднє виготовлення». Основними об’єктами лепбуку стали виготовлені міні-книги та кишеньки, у яких розміщують різні навчально-розвивальні завдання.
Створення лепбуку виявилось досить продуктивним, саме під час дистанційного навчання, адже це – одна з цікавих форм роботи, що об’єднала батьків, дітей та вчителя в одну велику дружну родину, яка зацікавлена у створенні спільного результату, продукуванні та відтворення оригінальних ідей. Робота з лепбуком є дієвим способом формування ключових умінь, комунікативних навичок та творчих здібностей учнів.
Н.А.Сіра, вчитель образотворчого мистецтва Городоцького ліцею №1