Шкільна бібліотека Городоцької гімназії

який допомагає книзі  знайти
дорогу до серця читача»

(Ю.Яковлев)

Книга і бібліотекар – нероздільні.

Шкільна бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, центр надання допомоги в навчальному  і виховному процесі гімназії, є найнеобхіднішим помічником учителя та учнів  у виборі інформації та документів.

Основними напрямками роботи бібліотеки є:

•  Збереження підручникового та основного  фондів, їх поповнення;
  • Всебічна допомога в навчальному та виховному процесі шляхом довідково – бібліографічного забезпечення і популяризації літератури, вивчення та розвитком читацьких інтересів.

Книжковий фонд становить 19805 примірників і має вільний доступ до користувачів. Розкриттю книжкового фонду допомагають постійно – діючі книжкові виставки: «Моя Україна – рідна  солов’їна», «Книга – вірний помічник у навчанні», «Для вас вчителі».

По правовому вихованню «Знай свої права і не забувай про свої обов’язки», «В усьому світі – війні – НІ».

Тематичні полиці розкривають різні теми: «Від Європейського співробітництва, до Євро Союзу», «Мій край, моя історія жива!», «Мандруємо словниками від А до Я».

2 1 e1548928275494 300x285 - Шкільна бібліотека

В бібліотеці оформлено куточок «Живи, книго!». Оформлені правила поведінки з підручниками та книгами. Оформлені списки кращих читачів гімназії, тут же листівки з різними зверненнями до читачів, порадами про збереження книги, як правильно читати книгу, гігієну читання тощо.

Завдяки акції «Подаруй книгу бібліотеці» і спонсорськими силами бібліотека поповнилась важливими довідковими виданнями, сучасними енциклопедіями, словниками.

При бібліотеці працює бібліотечний актив, який надає допомогу під час перерв в обслуговуванні учнів, наведенні порядку на стелажах, актив проводить рейди – перевірки стану збереження підручників учнями.

У бібліотеці працює «Книжкова лікарня», учні гуртка ремонтують книги у вільний та позаурочний час – дарують книгам друге життя. Робота гуртка направлена на виховання в дітей любові та поваги до книги, вміння самостійно працювати з книгою, оволодівати прийомами ремонту книг, виготовленню закладок для книг.

При бібліотеці діє гурток «Книга й лялька», який успішно функціонує. Вистави про книгу допомагають по – іншому ставитися до збереження навчальної книги.

56999454 300x196 - Шкільна бібліотека

Бібліотека бере участь в проведенні шкільних виховних заходів. Зокрема до всіх ювілейних дат письменників: Т.Г. Шевченка, Лесі Українки, «Безсмертна слава кобзаря», «Вогонь душі», «Слава Вам, ветерани Великої Вітчизняної війни», «Їх подвиг не забутий».

Щороку бібліотека бере участь в конкурсі на кращого читача, і щороку перемагають учні гімназії в районному конкурсі і їдуть на обласний.

Бібліотека повсякденно проводить конкурси з учнями 5, 6, 7 класів на знання кращих творів сучасних світових письменників, огляди книг українських класиків.

Здійснюється індивідуальне консультування читачів при виборі книг, проводяться рекомендаційні бесіди про прочитане, індивідуальні консультації при виборі книг.

Інформаційне забезпечення учнів – читачів здійснюється шляхом годин цікавих повідомлень «Евріка в науці», «Це цікаво».

З метою полегшення пошуку необхідних матеріалів для вчителів ведеться картотека періодичних видань за розділами:

• Методична робота в школі;
  • Педагогічний досвід роботи в школі;
  • Інноватика в навчанні;
  • Інтегровані уроки;
  • Досвід зарубіжжя;
  •  Виховання творчої особистості.

Ведеться також  бібліотечно – бібліографічна робота. Основні теми бібліотечних уроків: «Вмій вибрати книгу», «Словник твій друг», «Структура книги», «Енциклопедії – компас в знання», «Як правильно читати книгу», «Навіщо вести щоденник читача»