Толерантна особистість яка вона?

16 листопада Міжнародний день толерантностіНа сучасному етапі розвитку українського суспільства виховання на ідеях толерантності набуло особливої актуальності. Здійснюються наміри по-новому подивитись на світ, подолати перепони, які роз’єднують людей, утвердити між ними стосунки на засадах гуманізму та взаєморозуміння. Толерантна людина – це та, яка: ·        Добре співпрацює з іншими на засадах партнерства·        Готова миритися з думками інших·        Поважає людську гідність·        Поважає права інших·        Сприймає іншого таким, яким він є·        Здатна поставити себе на місце іншого·

img f72a90cadcd804f826142319413f58ef v 1400x1178 - Толерантна особистість яка вона?

Поважає право бути іншим·        Визнає різноманітність·        Визнає рівність іншими·        Терпима до чужих думок, вірувань, поведінки·        Відмовляється від домінування й насильстваТому було проведено  годину спілкування у 8 класі з елементами тренінгу  «Толерантна особистість, яка вона?», де були розкриті поняття «толерантність», «толерантна особистість», «риси толерантної особистості»також було проведено анкетування  на виявлення «толерантного ставлення у класі» Учні активно виконували вправи та із зацікавленістю слухали .Людям потрібно пам’ятати : аби досягти успіху в житті, не потрібно марнувати сили на конфлікти, «побутові війни», доцільно сформувати в собі толерантність, як рису характеру.Нині толерантність – яскравий показник ступеня демократичності кожної окремої держави й одна з умов її розвитку.Якщо ми зараз сформуємо в дітей позицію терпимості й довіри, у майбутньому вони робитимуть вибір на користь миру, а не конфліктів. Це внесок шкільної освіти в розвиток культури миру на землі.

Практичний психолог Ольга Володимирівна Гончар