Літературне свято «Уклін тобі, Тарасе»

Ми чуємо тебе, Кобзарю,крізь століття,

І голос твій нам душі окриля

Встає в новій красі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

11  березня, вчителька української мови і літератури Слободян С. В.,  спільно із завідувачем шкільною бібліотекою Панкевич Н. П. та класним керівником 7-б класу Липко Л.Г. провели з семикласниками  літературне свято  « Уклін тобі, Тарасе», присвячене 207-ій річниці з дня народження  геніального українського поета, фольклориста, етнографа, великого художника  Тараса Григоровича Шевченка.

zobrazhennya viber 2021 03 11 15 38 34 1400x1050 - Літературне свято  «Уклін тобі, Тарасе»

Мета заходу: передати силу і глибину поетичного світу Тараса Шевченка, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поета, виховувати у школярів  почуття гордості за свою Батьківщину, за народ, який подарував світу такого генія.

zobrazhennya viber 2021 03 11 15 35 40 1051x1400 - Літературне свято  «Уклін тобі, Тарасе»

На свято запрошені учні 8 класу, вчителі.

Семикласники дуже старанно підготувались до заходу, на якому звучало ніжне, ліричне,сумне та навіть грізне слово Великого  Кобзаря. Ліцеїсти розповідали про його важке, сповнене смутку та болю  втрат, дитинство, нелегке життя прислужника у пана Енгельгарта, про те, як юний Шевченко подорожував у Петербург, як здобув омріяну волю, як за своє прагнення до справедливості та праведний гнів, що виливався у бунтарських віршах, його відправляють у солдати…..Учні переглянули також відео, з якого дізнались невідомі факти з  життя  Тараса Шевченка.

zobrazhennya viber 2021 03 11 15 35 12 1400x929 - Літературне свято  «Уклін тобі, Тарасе»

А ще на святі школярі  торкнулися серцем Шевченківських  віршів, пройнялись їхнім непереможним  духом, волею та незламністю, їх безстрашністю, та безмежним бажанням, щоб Україна стала вільною державою. За кожним поетичним рядком стоїть глибока любов до  нашої неньки-України, яка співає соловейком у лузі, світиться вечірньою зорею, цвіте калиною, красується дівочою вродою, жне пшеницю, чарує русалкою, грає на кобзі, плаче сирітською сльозою…

zobrazhennya viber 2021 03 11 15 35 08 1400x1050 - Літературне свято  «Уклін тобі, Тарасе»

Особливо сподобались глядачам інсценізації  уривків творів Тараса Шевченка  та ліричні пісні на  його слова .

Тож нехай  всемогутнє Шевченкове слово вселяє в нас духовну велич і красу та навчає любити Україну так, як любив її Великий Кобзар.