Виховна роботаВиховна робота

Засідання педагогічної ради на тему: “Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти”

Сучасну учнівську молодь, яка сьогодні навчається у школах називають «цифровим» поколінням. Вона сприймає світ і себе в ньому по-іншому, вже не уявляють свого життя без ґаджетів, легко знаходячи будь-яку інформацію в Інтернеті. Сьогодні на людину у величезному ступені має вплив інформація, яка поступає до неї через телебачення, радіо, Інтернет, пресу тощо. Саме вони моделюють її спосіб мислення, прийняття рішень, формують їх життєві ідеали та особистісні компетентності. Як виховати у сучасних дітях любов, добро, терпимість? Що залишається робити класному керівнику?  Не що інше, як стати справжнім володарем часу, мудрим наставником, який з легкістю буде направляти у потрібне русло ці шалені потоки інформації, формуючи у своїх вихованців життєво важливі компетентності та зможе насправді підготувати їх до життя.
zobrazhennya viber 2021 01 25 14 11 44 1050x1400 - Засідання педагогічної ради на тему: "Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти"

Школа це живий організм, який постійно змінюється, саме вона є  тим творчим середовищем різних рівнів і напрямків, завдання якого – дати дитині можливість знайти себе в цьому складному світі.

04.01.2021 року  у ліцеї відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти».

zobrazhennya viber 2021 01 25 14 11 45 1050x1400 - Засідання педагогічної ради на тему: "Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти"

Заступник директора з виховної роботи Н.А.Сіра проаналізувала систему виховної роботи, що склалась у ліцеї, відзначила її сильні і слабкі сторони, окреслила сфери змін в умовах нових стандартів освіти. Вона наголосила на тому, що основними завданнями  ліцею щодо формування творчої соціально активної, всебічно розвиненої особистості вимагає  від педагогів нових підходів до організації виховної роботи.

zobrazhennya viber 2021 01 25 14 11 42 1050x1400 - Засідання педагогічної ради на тему: "Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти"

Суттєвих змін зазнає процес і зміст підготовки класного керівника. У зв’язку з цим варто говорити про нову його роль  – не як єдиного наставника та джерело знань, а як коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини.

zobrazhennya viber 2021 01 25 14 11 43 1050x1400 - Засідання педагогічної ради на тему: "Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти"

Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрації та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя.

zobrazhennya viber 2021 01 25 14 11 41 1050x1400 - Засідання педагогічної ради на тему: "Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти"

Згідно з цим підходом, учні, батьки та вчителі є рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. Засадничим підходом на якому будуватиметься Нова школа є «педагогіка партнерства». Про свій досвід роботи щодо застосування  принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя, батьків  поділилася Л.М. Роженко, класний керівник 10-А класу.

Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховати громадянина-патріота нової формації (ініціа­тивну особистість продуктивно-діяльнісного типу, яка бачить перспективи своєї держави, готова відстоювати її інтереси). Ідея компетентнісно зорієнтованої освіти — це одна з відповідей системи освіти на соціальне замовлення. Тому формування особистості учня та розвиток його здібностей на підставі використання методів активного виховання є актуальним завданням для шкільного колективу будь-якого освітнього закладу загалом і нашого ліцею зокрема. Саме про майстерність класного керівника, його творчу ініціативу, вдосконалення методів, форм роботи з учнями розповіла класний керівник 11-А класу, Л.Д. Богуш.

Про нові форми та методи роботи з учнівською молоддю та про учнівське самоврядування, молодіжні об’єднання, як засіб реалізації розвитку особистості повідомила педагог-організатор Л.П.Бас.

Сучасна освіта покликана зробити вагомий внесок у формування компетентностей випускника, що ґрунтуються на знаннях, досвіді, здібностях, набутих завдяки активному навчанню та вихованню.

Н.А.Сіра , заступник директора з виховної роботи